$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נוברטיס מנהלת מגעים למסחור תרופה של ביוקנסל

ענקית התרופות היא אחת מהחברות שעשויות להשקיע במסחור תרופת ה־819 לטיפול בסרטן שפיתחה ביוקנסל. יו"ר ביוקנסל: "בהתאם לתוצאות המו"מ, נחליט בנוגע למיזוג עם כת"ב"

ניר צליק 08:4104.02.13

בחודשים האחרונים עסקה ביוקנסל הישראלית, העוסקת בפיתוח תרופות לסרטן שלפוחית השתן ולסרטן בלבלב, במיזוג החברה לתוך כת"ב עם די־פארם - חברה נוספת של כת"ב העוסקת בפיתוח תרופות למערכת העצבים המרכזית. אלא שבסוף השבוע האחרון הופתעו משקיעי ביוקנסל מכך שהחברה הודיעה כי המגעים למיזוג מופסקים לעת עתה, וכי במקום מיזוג היא מנהלת מגעים עם כמה חברות פארמה בינלאומיות בנוגע למסחור תרופות החברה. בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה ב־33%.

התרופה שעליה מתנהלים המגעים היא ה־819, המשמשת לטיפול בסרטן שלפוחית השתן. ל"כלכליסט" נודע כי אחת החברות הבינלאומיות שעמה מקיימת החברה מגעים היא ענקית התרופות נוברטיס.

 

פרופ' אברהם הוכברג מייסד חברת הביומד ביוקנסל פרופ' אברהם הוכברג מייסד חברת הביומד ביוקנסל צילום: חיים צח

 

תרופת ה־819 עצמה מבוססת על טכנולוגיית הריפוי הגנטי, ולאחר החדרת התרופה לגוף היא מאתרת את התא שבו מופעל הגן ומחסלת אותו. היתרון המרכזי בתרופה הוא שאם התא אינו סרטני היא אינה פוגעת בו. התהליך עצמו נעשה ללא כאב ועד היום לא נצפו תוצאות לוואי.

 

בשיחה שנערכה עם אהרון שוורץ, יו"ר ביוקנסל, אמר שוורץ כי הוא אינו מוכן לחשוף את שמות החברות המנהלות מגעים עם החברה, אולם "החברות המתעניינות במוצר הן חברות רציניות מאוד". לדבריו, "המגעים עם חברות הפארמה החלו לפני כמה שבועות. הסיבה להשהיית המגעים למיזוג עם כלל ביוטכנולוגיה היא הרצון של החברה לפעול באופן ברור ונקי כך שהחברה תוכל להעריך את המצב והאפשרות לעסקת המסחור. בהתאם לכך יוחלט בעניין המיזוג האפשרי עם כת"ב".

 

עוד אמר שוורץ כי במצב הנוכחי "קשה לקבוע שוויים לחברות בעיתוי שכזה. דווקא בגלל המצב החמרנו עם עצמנו והחלטנו לדווח על המגעים למסחור כדי למנוע שאלות בעתיד".

 

ביוקנסל סירבה להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x