שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה ביציבות; בזק ירדה ב-1.4%, בריינסווי עלתה ב-4%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי מהותי ומדד הבנקים עלה ב-1.5%; אילנית שרף, פסגות: "הירידה במניית בזק - לא בגלל התקלה בפלאפון"; ביוקנסל זינקה ב-52%; מחזור המסחר - 966 מיליון שקל

גיא בן סימון 16:2904.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל ביציבות על רקע החוזים השליליים בוול סטריט והעליות שנרשמו הבוקר באסיה. מחזור המסחר הסתכם ב-966 מיליון שקל. 

 

מדדי מניות

ת"א 25  ת"א 100 בנקים  ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60  

 

"לא חושבת שיש קשר בין הירידה במניה של בזק לבין התקלה של פלאפון", אמרה אילנית שרף אנליסטית התקשורת של פסגות. "המניה כנראה תיקנה את העלית שנרשמו בחמישי. אמנם מדובר בארוע חריג אך היה יכול לקרות בכל חברה ולא אמור להשפיע על הפעילות השוטפת של החברה". הוסיפה."מניות התקשורת סובלות כבר תקופה ארוכה מירידות שערים גם כשהשוק יציב. זה נובע על רקע החששות מדוחות הרבעון הרביעי והתחרות הגוברת בשוק. כל חברות הסלולר סובלות מירידות המחירים".

 

אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר של אי.בי.אי התייחס לתקלה ברשת פלאפון אמש ואמר כי "התקלה תפסה כותרות בכל מהדורות הטלוויזיה, בעיתונים באינטרנט וברשתות החברתיות. כמובן שהכותרות השליליות אינן עושות טוב לחברה אך מלבד לכך ההשפעה על פלאפון שולית". 

 

"פלאפון תצליח לסיים את הפרשה ללא פגיעה מהותית אך התקלה הנוכחית צריכה להדליק תמרור אזהרה אצל חברות התקשורת, כיוון שהנטייה הטבעית היא לטעון שבעקבות התחרות העזה והפגיעה בהכנסות וברווח החברות מקצצות בתקנים של מהנדסים, טכנאים ופקחים ומורידים את היקף ההשקעות ברשת דבר שמגדיל את הסיכוי להישנות המקרים. אני בספק אם הציבור או הרגולטור יהיו סלחניים שוב לתקלה נוספת בסדר גודל שכזה".

 

יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות בהכשרה ביטוח ממליץ להגדיל באופן משמעותי את רכיב המניות בתיקים על חשבון האג"ח הממשלתי. בסקירה שפרסם היום ציין כי לאחר הרכבת הקואליציה תתפנה הממשלה להעביר תקציב אחראי ולטפל בגרעון דבר שיתמוך גם בעליות בשוק המניות המקומי. אפרתי ממליץ להגדיל את החשיפה למניות בעיקר בארצות הברית אך גם בישראל עקב השיפור המתמשך ויציב בנתונים הכלכליים.

 

הדולר מתחזק ב-0.1% מול השקל לרמה של 3.68 שקלים. "הדולר מושפע בעיקר מהעולם ולא מאחר והוא אטרקטיבי לעומת המטבעות האחרים", אמר דרור זקש מהבינלאומי. "בנוגע לריביות יש הערכות כי הריבית תמשיך להיות נמוכה ויש סבירות שהיא תרד ל-1.5%. השווקים לא נלחצים מחילוף הממשלה והעזיבה של פישר. המצב הכלכלי בעולם ובארץ עדיין לא טוב, המגמה תישאר כמו שהיא - ריביות נמוכות".

 

שוק האג"ח

סוכנות דירוג האשראי מעלות לא משנה את הדירוג של חברת דה לסר בעקבות התביעה שהוגשה נגד בעל השליטה אברהם דה לסר ושעבוד מניות החברה שבבעלותו לטובת אשתו. לפני פחות משבוע הודיע אברהם לסר לחברה, כי חבר המושבעים בארה"ב פסק נגדו ב-14 בינואר במסגרת תביעה אזרחית שהוגשה נגדט בעניין שאינו קשור לחברה. חבר המושבעים קבע כי על אברהם לשלם עד 48.5 מיליון דולר בגין ערבות אישית שנטען כי נתן למלווה בגין מלוא ההלוואה שהעמיד לטובת נדל"ן יזמי בסיאטל ובפילדלפיה. 

מניות במרכז

ביוקנסל, העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, דיווחה היום כי סיימה בהצלחה את השלב הראשון בניסוי הקליני בשלב השני לטיפול בחולי סרטן הלבלב. לפי החברה תוצאות הניסוי מצאו כי לא נצפתה כל החמרה במצב המחלה של החולים שטופלו בתרופת החברה, BC-819, במינון הגבוה והוכחה בטיחות הטיפול בכלל משתתפים בניסוי.

 

במקביל חברת חברת גמידה סל המוחזקת על ידי אלביט מדיקל (31%) וכלל ביוטכנולוגיה (22%) דיווחה לבורסה בתל אביב כי מניתוח ראשוני של תוצאות ניסוי השלב השלישי בחולים הסובלים מלוקמיה עולה כי הניסוי עמד ביעד העיקרי שלו אשר הוגדר כאחוזי תמותה של החולים 100 ימים לאחר ההשתלה.

 

מניית בזקנסחרת על רקע התקלה הגדולה אתמול של החברה הבת פלאפון. בשבע בערב, לקוחות פלאפון ברחבי הארץ החלו לדווח כי אינם יכולים לקבל להוציא שיחות והודעות טקסט. התקלה התעצמה, ובין 19:35 ל-22:40 מרבית התנועה ברשת הושבתה, למעט הגלישה באינטרנט שעבדה כרגיל. בכירי פלאפון הוזנקו למשרדים בגבעתיים ואיתם המהנדסים של חברת אריקסון ו HP - ספקי המערכות של החברה.

 

האופציה שהוענקה למשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין להשקעה באי.די.בי הוארכה בחודשיים על רקע אי הגעתה של אי.די.בי להסכמה עם מחזיקי האג"ח להסדר עד ה-20 בפבראר, כך הודיעה היום החברה לבורסה. אי.די.בי עיכבה את הדיווח עד כה בשל הערכה שהדיווח עלול לפגוע במגעים בקשר להסדר החוב מול המשקיעים.

 

רשת כמעט חינם נמחקת מהמסחר – העסקה למכירת הרשת למתחרתה יינות ביתן הושלמה היום. למעשה, התשלום עבור בעלי המניות מקרב הציבור יבוצע באמצעות כספי התשלום הראשון של הרשת שבבעלות נחום ביתן, כך שבעלי מניות אלה יקבלו קודם כל את התשלום המלא עבור חלקם ברשת והרשת תוכל להימחק מהמסחר בבורסה.

 

מודיעין אנרגיה התייחסה הבוקר לדיווח של הכשרה אנרגיה מאתמול לפיו שווי מטרת הנפט במירה ושרה - השותפה לקידוח - מוערך על ידי מעריך שווי חיצוני ב-26 מיליון דולר. מודיעין ציינה עי הערכה זו ניתנה שלא על דעת השותפות, השותף הכללי ובעלי השליטה בו. הכשרה אנרגיה הפחיתה את שווי המאגרים רק לאחר פנייה של רשות ני"ע בנושא על רקע חלוקת הדיבידנד של החברה האם הכשרהת היישוב.

 

בריינסוויירכזה את מחזור המסחר השני בגובהו בבורסה (אחרי בנק הפועלים). חברת הביומד משלימה זינוק של יותר מ-250% במהלך 12 החודשים האחרונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x