שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יזם סדרתי ושמו אקהויז

שמעון אקהויז הוא חלוץ תחום הטיפול האסתטי המסחרי בישראל

גולן חזני 07:0031.01.13

שמעון אקהויז הוא אחד היזמים הסדרתיים הבולטים בארץ. לומניס וסינרון הן שתי החברות הגדולות שיזם, ואשר הפכו למובילות עולמיות בתחום האסתטיקה הרפואית, תחום שעד היום נחשבת ישראל לחלוצה והבולטת שבו.

 

בנוסף היה אקהויז אחד המשקיעים הראשונים בחברת ונטור, אשר עוסקת בתחום
הקרדיולוגיה, שנמכרה ב־325 מיליון דולר בתוך שנים ספורות מאז הקמתה. מתוך 18 החברות שהיה מעורב בהקמתן, שתיים בלבד נכשלו. ארבע חברות - לומניס, סינרון, אופלאס וונטור - מומשו במאות מיליוני דולרים.

 

אקהויז (68) היה עובד רפאל לפני שעבר לחברת תעשיות ביטחוניות אמריקאית . הוא נחשב לחלוץ בתחום הטיפול האסתטי המסחרי בלייזר בישראל, וגם היה אחד היזמים המצליחים ביותר בתחום זה. בשנות התשעים ייסד אקהויז את ESC Medical. בסוף אותו עשור השתלטה קבוצה בראשות אריה גנגר על ESC - אשר לאחר שרכשה את קוהירנט האמריקאית שינתה את שמה ללומניס - ואקהויז עזב.

 

ב־2000, לאחר עזיבתו, הקים אקהויז את סינרון שלמעשה התחרתה (ועושה זאת עד היום) בלומניס שנשלטת כיום על ידי שלמה דוברת ועופר הייטק. ב־2004 הונפקה סינרון בנאסד"ק ובשיאה הגיעה לשווי של קרוב למיליארד דולר.

 

אקהויז גם אחראי במידה מסוימת להצלחתן של חברות ישראליות נוספות בתחום - אלמה לייזרס, שמנהלת מגעים למכירתה בימים אלה, ואולטרה שייפ, שכן עובדים שטיפח בלומניס לקחו חלק בהקמת חברות אלה. בחברות אחרות לא הגיע אקהויז להנפקה, אך השכיל להביא גם אותן למצב אטרקטיבי לרכישה: בפברואר השנה מכר את חברת ונטור ב־325 מיליון דולר למדטרוניק ושלשל לכיסו 40 מיליון דולר, וב־2005 מכר את חברת אופלאס מיקנעם לאינטל תמורת 100 מיליון דולר.

 

אקהויז הוא גם משקיע פרטי המעורב מאוד בשש חברות מכשור רפואי צעירות, ולאחרונה אף הקים חממה טכנולוגית חדשה. החממה צפויה להתמקד במכשור רפואי לצד השקעות במוצרים בתחום הביוטק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x