$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

איזי כהן ממשיך להכות בגרזן - 50 עובדים בכללביט זומנו לשימוע

בזרוע המיחשוב של חברת כלל ביטוח כ-400 עובדים כך שצפויים להיות מפוטרים יותר מ-10% מכוח האדם. עוד נודע ל"כלכליסט" כי עובדי כלל מתקרבים להשגת הקולות לקראת הקמת ועד עובדים יציג. צפי לפיטורים גם בחטיבת ביטוח חיים

רחלי בינדמן ומיקי פלד 12:0528.01.13

איזי כהן, המנכ"ל הטרי של כלל בטוח ממשיך לחולל מהפכות בארגון הכוללות פיטורים של עובדים הן בדרג הבכיר, הבינוני והזוטר לצורך ריענון מערכות והתייעלות.

 

ל"כלכליסט" נודע כי ברגעים אלו ממש מגיעים 50 עובדים של חברת כללביט, זרוע המיחשוב של חברת כלל ביטוח לשימועים לפני פיטורים. בכללביט 400 עובדים כך שצפויים להיות מפוטרים יותר מ-10% מכוח האדם בחברה. על פי הערכות כהן לא מתכוון לעצור כאן ולהמשיך לפטר עוד עובדים בתקופה הקרובה. 

גורמים בכלל אומרים כי פעילות כללביט תוצא למיקור-חוץ. כמו כן, אומרים הגורמים, פיטורים עשויים להיות גם בחטיבת ביטוח החיים של החברה, בה מועסקים כ-500 עובדים תפעול. פעילות החטיבה עשויה להיפגע בשל ההגבלות על מכירת ביטוחי מנהלים, שהיוו מקור רווח חשוב לחברות הביטוח.

  

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי ועד הפעולה של כלל ביטוח המרכז מאמצים כבר למעלה מחצי שנה להקים ועד יציג בחברת הביטוח, נמצא בישורת האחרונה לשם השגת הרוב הדרוש של העובדים לצורך הקמת ועד שיוכר על ידי הסתדרות העובדים. אתמול עסק יו"ר ועד הפעולה של כלל ביטוח רוני רז ואנשיו בספירת פקסים שנשלחו על ידי עובדי כלל התומכרים בהקמת ועד יציג. בכלל עובדים כ-3,800 עובדים ועל רז להשיג הסכמה של כשליש מהם (כ-1,300 עובדים) כדי שהועד יוכר כועד יציג מטעם ההסתדרות. כעת נמצאים אנשי ועד הפעולה בשלבים אחרונים של ספירת הקולות.

 

איזי כהן איזי כהן צילום: אוראל כהן

 

ביקשו להקים ועד לפני חצי שנה

לפני חצי שנה ביקשו חלק מעובדי כלל להקים ועד על רקע חוסר הודאות שאפף את קבוצת הביטוח והשמועות הרבות סביב הכוונות של בעל השליטה שלה, נוחי דנקנר למכור אותה לגורם שלישי. באותה עת ניהל את כלל שי טלמון שלטענת רז ועובדים אחרים פעל באמצעות צוות מנהליו לנסות ולסכל את הקמת הועד, בין השאר תוך שימוש באיומים על העובדים שביקשו להצטרף.

 

באותה עת נבלמו המאמצים של רז ואנשיו להקים את הועד, כאשר ההנהלה הסכימה להעניק לעובדים שורה של הטבות.

 

אלא שכעת, לאחר שלפני כחודשיים סיים טלמון את תפקידו והוחלף באיזי כהן, פצח המנכ"ל הטרי בגל מהיר וחד של שינויים הן בצמרת ההנהלה הגבוהה שהוחלפה כמעט במלואה והן בדרג המנהלים הזוטר. באחרונה התברר כי כהן פיטר עשרות עובדים בדרג הבינוני והזוטר וזאת במסגרת רה ארגון שהוא מוביל בקבוצה.

 

יתכן שדווקא מהלך הפיטורים יסייע בידם של עובדי כלל המעוניינים בהקמת ועד יציג לזכות ברוב הדרוש להקמתו. זאת כיוון שלטענת גורמים בקרב ועד הפעולה חלק מאותם מנהלים זוטרים שפיטר כהן היו אותם מנהלים שקיימו בעבר שיחות עם העובדים במטרה לעודד אותם להימנע מלחתום על טפסי ההצטרפות להסתדרות
בטל שלח
    לכל התגובות
    x