$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ייני יוצק פעילות: אולטרא אקוויטי תרכוש שליטה בגפן

אולטרא אקוויטי, השלד הבורסאי הנמצא בשליטת ירון ייני, תרכוש את אחזקותיה של ביומדיקס בגפן השקעות (63%) בכ־8 מיליון שקל במזומן ובמניות של אולטרא אקוויטי

ניר צליק 08:1128.01.13

אולטרא אקוויטי, השלד הבורסאי הנמצא בשליטת סוחר השלדים ירון ייני, תרכוש את אחזקותיה של ביומדיקס בגפן השקעות (63%) בכ־8 מיליון שקל במזומן ובמניות של אולטרא אקוויטי.

 

גפן היא חברה העוסקת בהשקעות ביומד, נסחרת לפי שווי של כ־12 מיליון שקל, ומחזיקה באמצעות חברות־בנות בשורה של חברות ביומד ציבוריות ופרטיות. בין אחזקותיה הבולטות נמצאת אליום מדיקל (6.5%), העוסקת בפיתוח סטנטים רפואייםו וקולפלנט (4.3%).

מה דעתך על מניית גיבוי אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אולטרא אקוויטי השלימה את רכישת אחזקותיה של לידר בגרינסטון (45.1%) לפניכשבוע בתמורה ל־50.7 מיליון שקל. לגרינסטון, המנוהלת על ידי יאיר פודים, קופת מזומנים דשנה של 79 מיליון שקל, ובנוסף, היא מחזיקה בחברה־בת, RVB, הרשומה במאזן לפי שווי של 32 מיליון שקל ומחזיקה בנדל"ן להשקעה בשווי של 25 מיליון שקל לצד נכסים פיננסיים בהיקף של 4 מיליון שקל. נראה שבכוונתו של ייני ליצוק פעילויות נוספות לתוך אולטרא אקוויטי.

 

אולטרא אקוויטי היא שלד הבורסאי שנולד מתוך אולטרא שייפ. בשלד התעורר מאבק שליטה בין ייני לאיש העסקים יוסי גורביץ. לאחר שהיה נדמה כי הושגה פשרה בין הצדדים, אתמול הגיש גורביץ הצעת רכש לכ־25% ממניות החברה לפי מחיר של 15 אגורות למניה, פרמיה של כ־24% על מחיר השוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x