שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תל אביב ננעלה בירידות; מניית מלאנוקס צללה ב-14%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.7%, ת"א 100 השיל 0.5% ומדד הבנקים עלה ב-0.7%. איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס אחרי האכזבה מהתחזיות ל-2013: "אנחנו חברה טובה שמנוהלת נכון". בריינסווי עלתה ב-3.1%

שי סלינס 16:2824.01.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות בהובלת מניית מלאנוקס. לפני פתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א 25 ברמה של 1,196.94 נקודות ועל מדד הבנקים ברמה של 1,149 נקודות. מחזור המסחר היה גבוה בשל פקיעת האופציות והסתכם ב-2.23 מיליארד שקל. 

 

מניות במרכז

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"צריך פחות לייחס חשיבות להרכב הממשלה אלא יותר ליחסים בין הממשלה החדשה לבין בנק ישראל", אמר רונן מנחם מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות בהתייחס לתוצאות הבחירות לכנסת ה-19. "בנק ישראל צריך לשמור על מדיניות מוניטרית מרחיבה ולשמור על הריבית הנמוכה שלו, בעוד שהממשלה צריכה לדאוג לקיצוץ תקציבי. ככל שיוחלט על גירעון גדול יותר, כך יהיה קשה יותר לבנק ישראל לשמור על הריבית הנמוכה", אמר מנחם. 

 

רונן מדגיש כי צריך לזכור שבחירות הוקדמו על רקע כלכלי ומטבע הדברים כשיש ממשלה חדשה יותר קל להגיע לתקציב מאוזן יותר. "הכיוון של הממשלה החדשה תלך אליו תהיה להקטין את הגירעון. עם זאת, עד אשר תוקם הממשלה החדשה ייתכן מצב של חוסר ודאות בשוק שיתמך על ידי השפעות מאקרו כלכליות בעולם", סיכם מנחם.

שוק האג"ח

מקורבים לנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי רואים בהסדר החדש שהציע נוחי דנקנר "הצעה סבירה יותר מאשר ההצעה הקודמת ואשר יכולה לשמש בסיס למשא ומתן". עם זאת, טוענים המקורבים כי דנקנר יצטרך לשפר מהותית את ההצעה, להזרים הון רב יותר מכיסו, ובמקביל להעניק למחזיקי האג"ח חלק גדול יותר מהון המניות של אי.די.בי. לפי ההצעה שנחשפה אתמול בבוקר ב"כלכליסט", בפגישה שנערכה עם הנציגות הגישה אי.די.בי הצעה שמגדילה את הזרמת המזומן של דנקנר לטובת החוב, מקצרת את זמני התשלום, משפרת את הריבית ומעניקה במעמד חתימת ההסכם 10% ממניות החברה למחזיקי האג"ח והבנקים לפי שווי של מיליארד שקל.

 

חברת דירוג האשראי מידרוג הודיעה היום כי היא מאשרת מחדש דרוג "A3" לחברת דרבן שבבעלות אליעזר פישמן. אופק הדירוג הועלה מ"יציב" ל"חיובי".

  

מניות במרכז

לאחר שרשמה תוצאות שיא ברבעון השלישי של 2012 חברת מלאנוקסבניהולו של איל וולדמן פרסמה אמש לאחר תחזית נמוכה ב-40% מתחזיות האנליסטים לרבעון הראשון של השנה. "הנחיות לרבעון הראשון של 2013 הן בגדר קטסטרופה", כותב ערן יעקובי מדש ברוקראז'. "החברה תצטרך לעבוד קשה ברבעונים הקרובים על מנת לשקם את האמון ולהפחית את התנודתיות. גם אם המחצית השניה תהיה חזקה מאד, אנו כבר לא רואים צמיחה דו-ספרתית בהכנסות של שנת 2013 לעומת שנת 2012".

 

חברת בריינסווידיווחה לבורסה על תוצאות ניסוי שערכה במכשיר החברה, Deep TMS, במטרה לגמול מעישון חולי מחלת ריאות כרונית-חסימתית (COPD) - מחלה הנגרמת לרוב מעישון כבד או מחשיפה מוגברת לעשן וזיהום אוויר. לפי החברה, 84% מהמטופלים שטופלו באמצעות המכשיר והפסיקו לעשן בתום הניסוי התמידו בהפסקת העישון גם כחצי שנה מאוחר יותר.

 

"בימים אלו אנחנו מנהלים מו"מ מול החברה לישראללספק לה גז נוזלי. מדובר באספקה לחברות בזן ו-OPC. העברת הגז עבורן תלויה בהשלמות חיבורי הגז ובכמויות שנקבל בפועל. אנחנו מנהלים מו"מ כדי להביא אוניית גז נוספת על פני זאת שנמצאת כבר היום מול חופי ישראל" - כך אמר הבוקר מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. הדברים נאמרו במסגרת חיבור מערכת הולכת הגז הנוזלי לישראל.

 

עוד שלב בדרך להשלמת העסקה לרכישת פרטנר: חיים סבן חתם על הבנות סופיות עם בנק לאומי על רכישת 3.2 מיליון מניות פרטנר מידי הבנק. זאת, לאחר שבסוף דצמבר האחרון הגיע המו"מ למבוי סתום. סבן אמור לשעבד להאצ'יסון 51 מיליון מניות של פרטנר ולכן ירכוש המניות מלאומי.

 

טבע, ענקית הגנריקה הישראלית, כשלה בניסוי בשלב השלישי בנוביג'ל לחולים הסובלים מדיכאון קליני עם הפרעה דו קוטבית. מחקר זה הינו השני מתוך שלושה מחקרים שלב III; תוצאות המחקר הראשון, מחקר 3071, שהוכרזו ​​במאי 2012, היו חיוביות.

 

שמן נפט וגז שבשליטת חיים לייבוביץ', ג'קי בן זקן, אברהם נניקשווילי ומנופים פיננסים ובניהולו של יוסי לוי, הודיעה הבוקר (ה') לבורסה כי תקציב קידוח ים 3 צפוי לגדול ב-4 מיליון דולר עקב דרישת מערכת הביטחון לפנות צוות עובדים מאסדת הקידוח. עם זאת, נכון להיום עובדי הקידוח ממשיכים בביצוע הקידוח כמתוכנן. ההחזקה בזכויות ברישיון ים 3 מתחלקת בין שמן (95%) ומפעילת הקידוח Caspian Drilling Company Limited. שותפות מוגבלת זרח מחזיקה ב-7.5% מהזכויות ברישיון שמן.

 

מה דעתך על מניית גילת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בבילון, יצרנית תוכנת התרגום למחשבים אישיים ולמכשירי סלולר שבשליטת נועם לניר, מפטרת כ־30 איש, כחמישית מעובדי החברה בישראל. נכון לסוף 2011, בבילון העסיקה 165 עובדים. העובדים יפוטרו ממחלקת השירות והמכירות, שהעסיקה 86 איש, מרביתם סטודנטים. בכוונת בבילון להחליף את העובדים בעובדי פיתוח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x