$
שווקי חו"ל

סקר בלומברג: רוב מהמשקיעים יגדילו את רכיב המניות בתיק בחצי השנה הקרובה

זאת בעיקר בשל צמיחת האמון בכלכלה האמריקאית והאופטימיות סביב המשבר באירופה. כ-45% מאמינים כי המצב באירופה ימשיך להידרדר

בלומברג 15:2522.01.13

על פי סקר שערכה סוכנות בלומברג לקראת כינוס דאבוס, עולה כי קרוב לשני שליש מהמשקיעים מתכוונים לעלות בחצי השנה הקרובה את שיעור אחזקות המניות שלהם.

 

מדובר בזינוק של 17% בהשוואה לתוצאות הסקר שנערך בנובמבר, והעלייה החדה ביותר מאז החל להתבצע הסקר הרבעוני בקרב משקיעים, אנליסטים וסוחרים, שמנויים לבלומברג.

 

שני גורמים עיקריים עומדים מאחורי ההתלהבות לטובת המניות: צמיחת האמון בכלכלה האמריקאית והאופטימיות סביב המשבר באירופה.

 

 כנס דאבוס 2013 כנס דאבוס 2013 צילום: בלומברג

מהסקר עולה כי אמריקה נמצאת במצב הטוב ביותר מזה שנתיים. מתוך 921 הנשאלים, הרוב תיארו את הכלכלה כמשתפרת. לעומת זאת, 45% בלבד מאמינים כי המצב באירופה ממשיך להידרדר, לעומת 7 מתוך 10 נשאלים בסקר שנערך לפני חודשיים.

 

"נראה שצצה אופטימיות זהירה שהדברים נפתרים לאיטם", אומר בן קלי, אנליסט מניות בלואיס קפיטול מרקטס בלונדון. "ישנן כמה נקודות אור שאפשר להיאחז בהן".

 

הסימנים לצמיחה בביטחון בכלכלה והתחזית המעודדת לגבי המניות פותחים את כנס דאבוס, בשוויץ בגישה חיובית. בכנס, שבו ישתתפו 2,500 מנהלים, קובעי מדיניות, ממציאים ואקדמאיים, בנוסף למנהיגים כמו קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי. עוד ישתתפו מנכ"ל גולדמן זאקס לויד בלנקפיין והמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס.

 

"ישנה תחושת הקלה גדולה שהצלחנו לסיים את 2012 בלי פגיעות – לא נפלנו מהצוק הפיסקאלי בארה"ב, אירופה לא קרסה וסין לא חוותה נחיתה קשה", מוסיף נרימן בהראבש, הכלכלן הראשי ב-HIS במסצ'וסטס. "ישנם איים של חדשות טובות במיוחד בכל הקשור להתאוששות בצפון אמריקה ולצבירת תנופה בחלקים מאסיה".

 

המסקנה העיקרית שעולה מהסקר היא כי הכלכלה העולמית במצבה הטוב ביותר מאז מאי 2011, כך לפי 35% מהנשאלים, שאף טוענים כי היא הולכת ומשתפרת. שיעור הגבוה פי 2 מאחוז הנשאלים שטענו שהתחזית מחמירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x