• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קרן נוי השלימה גיוס בהיקף כפול מהמתוכנן

הקרן גייסה 850 מיליון שקל. בתוך כך, מסתמן שאחת ממקימות הקרן, כלל ביטוח, תרחיב במידה ניכרת את השקעתה הישירה בתחום התשתיות

גולן חזני 06:4322.01.13

מעט יותר משנה וחצי לאחר שהוקמה, השלימה השבוע קרן נוי את גיוסי ההון שלה, לאחר שכמה משקיעים פרטיים - מקומיים וזרים - השקיעו 70 מיליון שקל והשלימו גיוס של 850 מיליון שקל לקרן - כפול מהיקף הגיוס מהמתוכנן, כך נודע ל"כלכליסט". יו"ר הקרן הוא מנכ"ל אפריקה ישראל לשעבר פיני כהן ושני המנהלים הם גיל־עד בושביץ' ורן שלח.  

הקרן הוקמה במאי 2011 ביוזמת פועלים שוקי הון, כשבשנת הפעילות הראשונה שלה היא גייסה 570 מיליון שקל וממאי האחרון את יתרת הסכום, מתוכם 120 מיליון שקל מהפניקס. בקרן השקיעו, בנוסף לפועלים שוקי הון מקבוצת בנק הפועלים וקבוצת כלל ביטוח, משקיעים מוסדיים ובהם מנורה מבטחים, דש איפקס, הפניקס, עמיתים, אלטשולר שחם, אקסלנס וחברת הביטוח אליהו.

 

עד כה נכנסה קרן נוי לפרויקטי תשתית בהיקף כולל של כ־2 מיליארד שקל. העסקה הגדולה של הקרן היתה ביולי 2011, אז התמודדה קרן נוי בהצלחה על מכרז רכישת 49% מהזכויות הכלכליות של כביש 6 שבידי המדינה. הקרן הקימה את חברת נוי חוצה ישראל, שרכשה את הזכויות מידי המדינה תמורת 1.4 מיליארד שקל.

 

במהלך הימים הקרובים תנסה הקרן להשלים עסקה שבמסגרתה תשקיע 250 מיליון שקל בתחנת הכוח של OPC מקבוצת החברה לישראל במישור רותם. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן אף עשויה לצרף חלק מהמשקיעים שלה בהשקעה המשותפת בתחנת הכוח, כך שיזרימו מאות מיליוני שקלים נוספים לפרויקט.

 

מימין: פיני כהן, רן שלח וגיל־עד בושביץ' מימין: פיני כהן, רן שלח וגיל־עד בושביץ' צילום: סיון פרג'

 

במהלך שנת 2012 נכנסה הקרן לפרויקט עיר הבה"דים של חברת מבט לנגב ובעלי מניותיה, מנרב אחזקות, אלקטרה ונכסי זיסאפל. הקרן נכנסה כבעלת מניות וזכויות נוספות ותבצע השקעה בפרויקט, בסכום כולל של קרוב ל־100 מיליון שקל. בנוסף, נכנסה הקרן לפרויקט המטרונית בחיפה של חברת דן, שנמצא בבעלות משותפת של קרן התשתיות נוי (20%), חברת SNCF (המחזיקה ב־20%) ודן (60%).

 

בתוך כך, לאחרונה מונה בכלל ביטוח קובי שלום מאפריקה ישראל כאחראי על השקעה בתשתיות. הדבר מצביע על כך שכלל ביטוח תרחיב במידה ניכרת את ההשקעות בתחום התשתיות, מעבר להשקעות דרך קרן נוי. בכלל ביטוח אמרו כי הדבר לא יפגע בהיקף ההשקעות של החברה בקרן נוי והיא תעמוד בכל התחייבויותיה בקרן, אם כי יתכן שבנוסף תשקיע בהשקעות בתשתיות שלא דרך הקרן.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x