שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מניית כיל משכה את המדדים בתל אביב לעליות

ת"א 25 עלה ב-0.3%, ת"א 100 הוסיף 0.4% ומדד הבנקים טיפס ב-0.8%; כיל עלתה ב-1.3% במחזור ענק של 240 מיליון שקל. בריינסווי עלתה ב-6.9% והשלימה זינוק של 79% בחודש; מחר לא יתקיים מסחר בשל הבחירות

גיא בן סימון 16:2921.01.13

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בעליות בהובלת מניית כיל שריכזה רבע ממחזור המסחר בבורסה שעמד על 1.12 מיליארד שקל. היום לא מתקיים מסחר בוול סטריט בשל יום מרתין לותר קינג ומחר לא יתקיים מסחר בבורסה בשל הבחירות.  

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"השוק מושפע יותר מהעולם מאשר הבחירות. אם נקום מחר בבוקר ונראה כי קשה להרכיב קואליציה ולנהל את המדינה בגלל ביזור יתר, הדבר יכול להשפיע לשלילה שכן יגידו שממשלה חדשה לא תוכל להתמודד עם הקיצוץ. אם נלך לפי הסקרים לפיהם לא יהיו שינויים פרסונליים במשרד האוצר מהר מאד נשכח מהבחירות האלה", אמר יניב פגוט האסטרטג הראשי איילון. "בנוגע לזרים הם רוצים לראות משילות, את יכולת הממשלה לקבל החלטות. הם רוצים לדעת שהמדינה דבקה בהפחתה של יחס חוב תוצר.

 

"שוק החוב מאמין במדיניות הכלכלית ובאחריות הפיסקלית של הממשלה וכל זמן שלא יהיה שינוי כיוון אז שוק החוב יתנהג בתאם. שוק החוב הוא גורם אובייקטיבי שקורא את המחשבות הפיננסיות של כולנו ואומר "זה הדרך שצריך להתנהל". אם שוק החוב לא היה אוהב את המדיניות הכלכלית הקיימת אז התשואות היו הרבה יותר גבוהות. עם זאת, אם נראה גירעון של 40 מיליארד שקל ב-2013 ו-2014 אז יהיה פה בעייתי", הוסיף פגוט. 

מה דעתך על מניית ערך פיננסים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
 
איתמר עדן, שותף ומייסד קריפטונייט המנהלת קרנות גידור, התייחס לבחירות מחר ואמר כי "יום הבחירות בישראל הוא חג לדמוקרטיה, אולם בכל הקשור לשוק ההון, יום הבחירות יכול לתעתע. בחירות למעשה, מבחינת מסחר בני"ע הן אירוע מדיני כלכלי שיכול להשפיע על השוק ויכול שלא".

 

"תוצאות הבחירות בישראל, היו בהרבה ממערכות בחירות, בעלות השפעה גדולה על הלך הרוח בשוק המקומי. יתרה מכך מספר מערכות בחירות גרמו לשינוי מגמה בשוק המניות. לכן חשוב לנסות ולהבין את משמעות המספרים של הסקרים והמנדטים, לנהל סיכונים ואולי אפילו להרוויח מכך", אמר עדן.

 

שוק האג"ח

אגרות החוב של אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר נסחרות על רקע כוונתה להכניס משקיע לחברה. שמעון יצחקי, יו"ר הדירקטריון, אמר אתמול כי בעל השליטה בחברה עסוק לאחרונה במשא ומתן להכנסת משקיע". יצחקי אמר את הדברים באסיפת מחזיקי אג"ח שיזמה החברה. עוד עולה כי אלביט הדמיה לא עומדת בתנאי ההלוואה של 64 מיליון שקל שנטלה מהפועלים. גורמים בשוק מעריכים כי אי העמידה בתנאים נובעת מהירידה בשווי השוק של פלאזה סנטרס המשועבדת לבנק.

 

מניות במרכז

מניית כיל ריכזה מחזור מסחר חריג של כ-240 מיליון שקל, בעוד שמחזור המסחר הממוצע היומי של המניה בשנה האחרונה עומד על 68 מיליון שקל. לפי דיווח של האתר The Economic Times מחיר האשלג בהודו צפויים לרדת בכ-20% במהלך השנה הקרובה כתוצאה מירידה בביקוש. לפי הדיווח ההודים עשויים לרכוש אשלג במחיר הנמוך מ-400 דולר לטונה.

 

כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) גייסה את קבוצת ג'פריס על מנת לחפש משקיע חדש במדיוונד במקומה של טבע שסיימה את השותפות עימה כחלק מהאסטרטגיה החדשה של ג'רמי לוין המנכ"ל החדש, כך לפי דיווח ב"בלומברג". כת"ב תעדיף שותפות על פני זיכיון או מכירת התרופה ושמה של שמן של יצרנית הציוד הרפואית סמית אנד נפיו ויצרנית מוצרי חבישה ומיטות בתי חולים קינטיק קונספטס הוזכר כאפשרות כמשקיעות.

.

חברת הביטוח הראל שבשליטת יאיר המבורגר הודיעה היום כי תרכוש מחצית ממתחם קומברס ברעננה מרבוע כחול נדל"ן בתמורה ל-143 מיליון שקל. מדובר במבנה בן 16 קומות אשר ממוקם בקריית אתגרים באזור התעשייה הצפוני של רעננה, בסמוך למחלף כפר סבא רעננה צפון. המבנה כולל 25.5 אלף מ"ר להשכרה , כמו גם 868 מקומות חניה. בנוסף לשטחי המשרדים, המבנה צפוי לכלול חדר כושר, אודיטוריום, חדרי ישיבות והדרכה וקפיטריות.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", סטלה הנדלר תמונה למנכ"לית בזק במקומו של אבי גבאי שאתמול הודיע על התפטרותו מהתפקיד. טרם מינויה של הנדלר, האנליסטים בשוק התקשורת סברו כי התפטרותו של גבאי מהווה מכה לחברת בזק שכן בפניה אתגרים חשובים כמו הגברת התחרות וביטול ההפרדה המבנית וכי גבאי יכול היה לתרום מניסיונו וקשריו במערכת לטובת האתגרים הללו.

 

בריינסוויי צופה כי עוד ברבעון הנוכחי ייחתם הסכם עם חברת מכשירים רפואיים שתשווק את מכשיר של החברה לטיפול בדיכאון, כך אמר מנכ"ל החברה עוזי סופר בראיון ל"בלומברג". לפי סופר, בריינסווי נמצאת בדרך לעסקה שעשויה להניב לה מקדמה כספית גדולה. החברה אשר נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 545 מיליון שקל תצא לאחר החתימה על העסקה לרישו בבורסת נאסד"ק, אמר סופר.

 

אחד ממחזיקי יחידות ההשתתפות של זרח מבקש מרשות ני"ע להחליף את השותף הכללי בעקבות כוונת שותפות חיפושי הנפט לשנות את תנאי האופציות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x