$
בורסת ת"א

לקראת הסדר חוב: בעלי המניות בפולאר מציעים סיוע על תנאי

אבי רויכמן ואריה עובדיה התחייבו להזרים לחברה 25 מיליון שקל ולרכוש נכס ב־9 מיליון שקל, אם בעל השליטה זיל פלדמן יישאר מחוץ להסדר

אסף גילעם 08:0908.01.13

התפתחות במאבק על הסדר החוב בחברת הנדל"ן פולאר: ל"כלכליסט" נודע כי אבי רויכמן ואריה עובדיה, שבבעלותם כ־34% מהחברה, שיפרו את הצעת ההסדר שלהם באופן משמעותי במטרה לדחוק מפולאר את בעל המניות העיקרי זיל פלדמן. הצעתם תועלה מחר באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה. הצעד עלול לחשוף את פלדמן לתביעות אפשריות, בניגוד להסדר הקודם.

 

במכתב ששלח עו"ד עופר פירט, המייצג את דסטני גלובל, החברה הפרטית של רויכמן ועובדיה, מציעים השניים להזרים לחברה 25 מיליון שקל. לפי ההצעה, תתבצע הנפקת זכויות לכל בעלי המניות הנוכחיים, שבה יתחייבו השניים להזרים כ־15 מיליון שקל לפולאר. לפי הצעתם, אם בעלי המניות הנוספים לא ישתתפו בהסדר, הם יגדילו את הסכום ל־25 מיליון שקל לפחות.

 

אריה עובדיה אריה עובדיה צילום: עמית שעל

 

עוד מציעים רויכמן ועובדיה לרכוש את חלקה של פולאר השקעות בנכס שער העיר בירושלים תמורת 9 מיליון שקל. כדי למנוע טענות, השניים מציעים כי הנכס יועמד לפני כן למכירה, ושההצעה הטובה ביותר תתקבל. יחד עם הכספים בקופת החברה, ישמש הכסף לפרוע את חובה של פולאר תקשורת לקרן המנוף אוריגו, שמוערך ב־60 מיליון שקל.

 

לאוריגו יש בטוחות מהחברה בהיקף של כ־200 מיליון שקל. הבטוחות הללו יועברו עם פירעון חובה של אוריגו לטובת מחזיקי האג"ח, שלהם חייבת פולאר 107 מיליון שקל.

רויכמן ועובדיה טוענים שהצעתם גבוהה פי ארבעה מההצעה שהגיש פלדמן. "אין חולק שהצעתה המשופרת של דסטיני מיטיבה בסדרי גודל מהותיים עם כל הגורמים הרלבנטיים, למעט בעל השליטה החותר לקבל פטור על מעשיו", נטען במכתב.

 

מז'יל פלדמן לא התקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x