שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סקיילקס אישרה מענק של 110 אלף שקל לסמנכ"ל

פחות מחצי שנה לאחר שהציע תספורת לציבור, אישר דירקטוריון סקיילקס מענק לסמנכ"ל הפורש תומר פומרנץ

אסף גילעם 08:1008.01.13

רק לפני כחצי שנה רצה אילן בן־דב, בעל השליטה בסקיילקס, לעשות תספורת לבעלי האג"ח, וכעת דואגים בהנהלת החברה לבונוסים לבכירים. אתמול דיווחה החברה שבשליטת בן־דב כי ועדת התגמול של הדירקטוריון אישרה מענק בהיקף של 110 אלף שקל לסמנכ"ל ההשקעות היוצא של החברה, תומר פומרנץ.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פומרנץ כיהן עד סוף 2012 כסמנכ"ל ההשקעות של סקיילקס, והיה אחראי על ניהול תיק ההשקעות של החברה, שהצטמצם במהלך השנה. בין היתר, הוא טיפל בהלוואה בהיקף של 300 מיליון דולר שהעניקה האצ'יסון לסקיילקס בעת רכישת השליטה בפרטנר.

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

כחלק מהחוזה שלו עם החברה היה זכאי פורמנץ לדמי ניהול חודשיים של 39 אלף שקל ומענק שנתי בגובה 1% מהרווח הפיננסי השנתי העודף של סקיילקס מניירות ערך. בהתאם לזאת, לאור עבודתו בשנת 2011, קיבל פומרנץ מענק בהיקף של 80 אלף שקל. עם אישור המענק לשנת 2012, עלות העסקתו של פומרנץ בסקיילקס תסתכם ב־893 אלף שקל.

 

החברה ציינה שהמענק יינתן לו רק לאחר שהאחרון יחתום על כתב ויתור על תביעות וטענות בנוגע לתנאי העסקתו. סקיילקס טרם אישרה מדיניות תגמול לעובדיה כפי הנדרש מתיקון 20 לחוק החברות, ולכן היא נאלצה לדווח על המענק. עד שהחברה תגבש מדיניות תגמול, ידרשו הסכמים חדשים עם בכירים את אישור האסיפה. בנימוקים למענק ציינו חברי הדירקטוריון כי "בשנת 2012, שהיתה תקופה סוערת בשווקים, התמודד מר פומרנץ עם אתגרים ומורכבויות משמעותיים. פעילותו השיאה רווחים לחברה בהגנה הדולרית על הלוואת המוכר ועזרה בצמצום משמעותי של עלויות מימון החברה וחשיפות מטבע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x