$
בורסת ת"א

הלמן אלדובי מבקש להכריז על נמרוד טבי יו"ר ובעלים של לנדמארק כפושט רגל

בפברואר אשתקד ביקש בית ההשקעות הלמן אלדובי מביהמ"ש להוציא לטבי התראת פשיטת רגל בטענה כי הוא הפר את הסכם הפשרה בעקבות תביעתה כנגדו

יצחק דנון 20:4103.01.13
הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה (בשם עמיתי קופות הגמל) הגישה למחוזי בתל אביב בקשה למתן צו לכינוס נכסיו של נמרוד טבי בעל השליטה, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל חברת לנדמארק גרופ והכרזתו כפושט רגל בטענה לחוב פסוק של 4.32 מיליון שקל. בפברואר אשתקד ביקשה בית ההשקעות הלמן-אלדובי מביהמ"ש להוציא לטבי התראת פשיטת רגל בטענה כי הוא הפר את הסכם הפשרה בין הצדדים שקיבל תוקף של פס"ד בעקבות תביעתה כנגדו.

 

בהסכם הפשרה נאמר כי לצדדים יש זה כנגד זה טענות הדדיות הנוגעות להיקף ולמרכיבי המערכת ההסכמית אשר התקיימה ביניהם בנוגע לעסקת רכישת ניירות ערך של חברת לנדמארק גרופ, טענות שחלקן מתברר במסגרת תביעתה של הלמן-אלדובי כנגד טבי שהוגשה במהלך שנת 2009. בנובמבר אותה שנה ניתן פס"ד חלקי המורה לטבי לשלם להלמן-אלדובי כ-1.1 מיליון שקל. טבי ערער על פסה"ד.

 

נמרוד טבי יו"ר ובעלים חברת לנדמארק נמרוד טבי יו"ר ובעלים חברת לנדמארק צילום: בועז אופנהיים

 

במקביל לערעור התנהל בין הצדדים מו"מ בסיומו הם הגיעו לידי הסכמה לפיה חובו של טבי הינו כ-4.3 מיליון שקל, ואולם הוסכם כי במידה וטבי ישלם להלמן אלדובי את התשלומים שנקבעו במועדם וכסדרם, יועמד החוב של 3.3 מיליון שקל. להבטחת פרעון החוב הפקיד טבי בידי הלמן אלדובי 32 המחאות מעותדות בסך 90 אלף שקל כל אחת.

 

ואולם, טבי פרע רק שניים מכלל ההמחאות שהפקיד, וחלק מההמחאות שהוצגו לפירעון על ידי הלמן אלדובי לא כובדו. אשר על כן ביקשה הלמן אלדובי מביהמ"ש להמציא לטבי התראת פשיטת רגל ובקשתה נתקבלה. טבי הגיש התנגדות להתראה במסגרתה הוא לא כפר בקיומו של החוב אלא שלגירסתו שיקולים זרים של הלמן אלדובי עומדים ביסוד הבקשה הנגועה גם בחוסר תום לב.

 

לדברי טבי, הלמן אלדובי רכשה אגרות חוב שלו בסכום של 18 מיליון שקל ואולם בשל הירידה התלולה בשווי נכסי חברת לנדמארק נסוגה, כזכותה לטענתה, מהמשך העסקה עימו ולא העבירה לו את התשלום אותו התחייבה לשלם ואף הותירה אותו במצב בו לא היתה לו כל אפשרות לרכוש בחזרה את האג"ח שלו. לדברי טיבי, מטרת הליך פשיטת הרגל הינה ללהפעיל עליו לחץ בלתי הוגן מאחר וממילא ההליך האמור לא יתרום ולא יקדם דבר להלמן אלדובי.

 

ואולם השופט איתן אורנשטיין החליט לדחות את התנגדותו של טבי להמצאת התראת פשיטת הרגל כנגדו בציינו כי די בכך שהוא לא כופר בחוב המגיע ממנו להלמן אלדובי ובנוסף טבי לא טען לקיומו של חוב נגדי או קיזוז. השופט הוסיף כי לא מצא חוסר תום לב בהתנהלותה של הלמן אלדובי וכי עומדים שיקולים זרים ביסוד בקשתה. לדברי השופט, דווקא טבי הפגין חוסר תום לב במוסרו המחאות מעותדות לפרעון חובו, ללא כיסוי. השופט דחה את ההתנגדות ואף חייב את טבי בהוצאותיה של הלמן אלדובי בסך 10 אלף שקל.

 

עתה, הגישה הלמן אלדובי לביהמ"ש בקשה למתן צו לכינוס נכסיו של טבי והכרזתו כפושט רגל בטענה לחוב פסוק של 4.3 מיליון שקל. בבקשה נאמר כי טבי עשה מעשה של פשיטת רגל לאחר שלא מילא אחר הדרישות שבהתראת פשיטת הרגל ולא הניח את דעת ביהמ"ש כי יש לו תביעה שכנגד או קיזוז או דרישה שכנגד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x