$
שווקי חו"ל

ראלי בוול סטריט אחרי העסקה על התקציב; נאסד"ק זינק ב-3.1%

S&P 500 הוסיף 2.5% ודאו ג'ונס התחזק ב-2.4% לאחר שבית הנבחרים בארה"ב אישר הלילה הסכם שימנע את הצוק הפיסקאלי; מדד ה-ISM עלה ל-50.7 נקודות בדצמבר -מעל התחזיות; פייסבוק עלתה ב-5.2% אחרי העלאת מחיר יעד; זיפקאר זינקה ב-48% - תירכש על ידי אוויס בחצי מיליארד דולר

שי סלינס 23:0402.01.13

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ד') בעליות חדות על רקע אישור ההסכם בבית הנבחרים האמריקאי. דאו ג'ונס התחזק ב-2.4% ורשם את היום הטוב ביותר שלו מאז דצמבר 2011.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

לאחר ימים של דיונים, אישר הלילה בית הנבחרים בארה"ב ברוב של 257 תומכים מול 167 מתנגדים את ההסכם שיימנע את "הצוק הפיסקאלי". לפי ההסכם בין המפלגה הדמוקרטית והמפלגה הרפובליקנית, המסים יועלו רק לכ-1% מהאוכלוסייה - יחידים המרוויחים מעל 400 אלף דולר בשנה ולמשפחות המרוויחות מעל 450 אלף דולר בשנה - ל-39.6% לעומת 35% עד כה.

 

כוונתו המקורית של אובמה היתה להעניק הקלות למשפחות המרוויחות מעל 250 אלף דולר בשנה. מדובר בתוספת של 620 מיליארד דולר במשך עשור. באשר לקיצוצים האוטומטיים בתקציב, שהיו אמורים להיכנס לתוקף ב-1 בינואר – אלה יידחו לפי שעה בחודשיים. מדובר בקיצוצים בהיקף של 1.5 טריליון דולר, המתפרשים למשך עשור. לפיכך יימשך בינתיים תשלומי אבטלה מוגדלים למשפחות בעלות הכנסה נמוכה.

 

בית ההשקעות פסגות צופה כי השנה הקרובה צפויה להיות שנת המניות. בתחזית ל־2013 שערך בית ההשקעות אתמול, הציגו מנכ"ל פסגות גמל ופנסיה שלומי ברכה והכלכלנית והאסטרטגית הראשית איילת ניר את התחזיות לשנה הקרובה ואת אופן היערכותם אליה. ברמת המאקרו, מעריכה ניר כי "ארה"ב לא צפויה למצות את פוטנציאל הצמיחה שלה בשנתיים הקרובות", כשהיא חוזה המשך צמיחה אטית מאוד. לדבריה, מגמה זו צפויה להוביל להמשך סביבת ריבית נמוכה בעתיד הנראה לעין. לגבי אירופה, צופה ניר כי גוש היורו נמצא במסלול שיפור אטי, כשהריבית תישאר נמוכה, ואף עשויה להיות הפחתה נוספת. גם באירופה וגם בארה"ב צפויות להימשך תוכניות ההרחבה הכמותיות שיתדלקו את שוק המניות.

 

מאקרו

מדד ה-ISM בארה"ב לייצור במפעלים עלה ל-50.7 נקודות בדצמבר בהשוואה ל-49.5 נקודות בחודש הקודם. כלכלנים צפו קריאה של 50.5 נקודות בדצמבר, כך לפי ממוצע של 71 כלכלנים שסקרה בלומברג.

 

הוצאות הבנייה בארה"ב ירדו ב-0.3% בנובמבר בעוד שאנליסטים צפו לעלייה של 0.8%. ההוצאות על בנייה באוקטובר עודכנו מטה לעלייה של 0.7% לעומת קריאה ראשונית של 1.4%. בנובמבר ההוצאות על בנייה פרטית ירדו ב-0.2% בעוד שההוצאות על פרויקטים ציבוריים ירדו ב-0.4%.

 

מניות במרכז

ג'יי פי מורגן העלה את מחיר היעד של פייסבוק. האנליסט דאג מנמות' מצפה כי ההכנסות ממודעות של הרשת החברתית יגדלו ב-6% עד 7% ב-2013 ו-2014. הוא העלה את מחיר היעד של המניה ל-35 דולר מ-29.

 

יצרנית המחשבים HPדיווחה אתמול כי היא שוקלת להיפרד מתחומים עסקיים אשר אינם עונים על היעדים. מדובר שינוי גישה לאחר שבשנה שעברה הודיעה המנכ"לית, מג וויטמן כי היא איננה מתכוונת לפרק את חטיבת המחשוב האישי של החברה. "אנו ממשיכים להעריך את פוטנציאל ההיפרדות מתחומים עסקיים ונכסים אשר אינם מסייעיים לנו לעמוד ביעדים", נכתב בדיווח.

 

הבלוג האמריקאי TechCrunch חשף היום כי אפל העניקה הצעת רכישה ליצרנית אפליקציית הניווט Waze ולפי ההערכות בתעשייה היא עומדת על כ-400 מיליון דולר.

 

חברת השכרת הרכב אוויס באדג'ט גרופ תרכוש את חברת זיפקאר (Zipcar) בחצי מיליארד דולר, ובכך תעקוף את המתחרות הגדולות הרץ ואנטרפרייז ותהפוך לחברה המובילה בשוק השכרת הרכב על בסיס שיתוף.

 

ההימור של וורן באפט על בנק אוף אמריקה, והגדלת תוכנית הרכישה העצמית של המניות סייעו לחברת ההשקעות שלו, ברקשייר האת'אווי, לעקוף את מדד S&P 500 בשנה שבה הוא לא ביצע אף רכישה גדולה. מניות מסוג A של ברקשייר עלו ב-17% בשנה שעברה, ועקפו את העלייה של 13% במדד S&P 500.

 

אם בתחילת 2012 נהנתה הרשת החברתית הגדולה בעולם פייסבוקמהתהילה לקראת ההנפקה המתוכננת ו-AOL היתה עסוקה בלגרד את תחתית קופתה המידלדלת, סיכום השנה מבין מניות האינטרנט משקף תמונה קצת אחרת. נראה כי מעט מאד משקיעים היו חושבים שמניית AOL היא זו שתזכה לתואר מניית האינטרנט החמה של השנה לאחר זינוק של 96% בשנה - קצת פחות מפי 4 לעומת מניית אפל.

 

מניות ישראליות במרכז

קרדויט סוויס החל היום לסקר את חברת אלון USA מקבוצת אלון רבוע כחול של דודי ויסמן. הדירוג הראשוני לו זכתה החברה נקבע על נייטרלי עם מחיר יעד של 17 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x