שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

אחרי אישור ההסכם בארה"ב: הדולר נחלש ב-0.5% לשפל של כמעט שנה

שערו היציג נקבע על 3.71 שקלים. היורו שמר על יציבות ושערו היציג נקבע על 4.93 שקלים. פריקו: "פישר יתערב בשוק רק שהדולר יגיע לרמות ה-3.6 שקלים"

שי סלינס 15:4202.01.13

הדולר נחלש היום (ד') ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.71 שקלים - שפל מאז פברואר 2012. היורו שמר על יציבות ב-4.93 שקלים על הרקע היחלשות המטבע האמריקאי בעולם.

לאחר יום של דיונים, אישר הלילה בית הנבחרים בארה"ב ברוב של 257 תומכים מול 167 מתנגדים את ההסכם שיימנע את"הצוק הפיסקאלי". אתמול אישר הסנאט האמריקאי את ההסכם ברוב של 89 תומכים מול 8 מתנגדים. מבין המתנגדים, 151 היו רפובליקנים ו-16 דמוקרטים. בעד ההסכם הצביעו 172 דמוקרטים ו-85 ריפובליקנים.

 

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים התייחסה למסחר במט"ח בשיחה עם "כלכליסט" ואמרה כי "הסוחרים בשוק לא מתלהבים מאישור ההסכם בארה"ב ולראייה הדולר נחלש בעולם. למרות רמות השפל של 9 חודשים של הדולר מול השפל, לדעתי ייקח זמן עד שבנק ישראל ישוב לרכוש דולרים"

 

"להערכתנו הדולר עשוי להמשיך להיחלש מול השקל ופישר יתערב בשוק רק שהדולר יגיע לרמות ה-3.6 שקלים והסיבה לכך היא שפישר מסתכל על כל סל המטבעות של השקל וכל עוד היורו מתחזק על חשבון הדולר אין לו סיבה להיכנס לשוק", הוסיפה יצחקי.

 

הנשיא ברק אובמה, ששב לאחר האישור בבית הנבחרים לחופשה המשפחתית בהוואי, אמר כי "החוק הזה הוא צעד נוסף במאמץ רחב לחזק את הכלכלה". הוא הדגיש כי החוק מונע העלאות מסים ממעמד הביניים ואמר כי יש לקצץ בגירעון באופן מאוזן.

 

האסטרטגית הראשית של פסגות איילת ניר העריכה כי "ארה"ב לא צפויה למצות את פוטנציאל הצמיחה שלה בשנתיים הקרובות", כשהיא חוזה המשך צמיחה אטית מאוד. לדבריה, מגמה זו צפויה להוביל להמשך סביבת ריבית נמוכה בעתיד הנראה לעין. לגבי אירופה, צופה ניר כי גוש היורו נמצא במסלול שיפור אטי, כשהריבית תישאר נמוכה, ואף עשויה להיות הפחתה נוספת. גם באירופה וגם בארה"ב צפויות להימשך תוכניות ההרחבה הכמותיות שיתדלקו את שוק המניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x