שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלקטרה מוכרת 18% מקרקע בסנט פטרסבורג ב-107 מיליון דולר

אלקטרה מחזיקה בקרקע בחלקים שווים עם חברת פאנגאיה נדל"ן. התשלום יבוצע במזומן וביחידות דיור שיתקבלו מעסקת קומבינציה

ענת ציפקין 21:1229.12.12
קבוצת אלקטרה מדווחת הערב כי חתמה על מזכר הבנות למכירת כ-18% מקרקע בסנט פטרסבורג בתמורה ל-107 מיליון דולר. אלקטרה מחזיקה בקרקע בחלקים שווים עם חברת פאנגאיה נדל"ן. מדובר ב-430 דונם מתוך קרקע בהיקף כולל של כ-2,400 דונם, והתמורה מורכבת ממזומן בסך של 45 מיליון דולר ומיחידות
דיור בשווי של כ-62 מיליון דולר שיתקבלו במסגרת עיסקת קומבינציה על חלק מהקרקע.

 

על פי מזכר ההבנות, תמכור חברת מורגל, המוחזקת על ידי אלקטרה ופאנגאיה בחלקים שווים, את הקרקע בעסקה שתושלם עד ל-15 בפברואר 2013.

 

במסגרת העיסקה, ישולם סכום המזומן האמור תמורת מספר מגרשים בשטח כולל של כ-180 דונם, וזאת בעשרה תשלומים רבעוניים שווים במשך שנתיים וחצי. בנוסף, לגבי מגרשים הכוללים זכויות בנייה בהיקף כולל של כ-196 דונם, סוכמו תנאי עיסקת קומבינציה, על פיהם יקצה הצד הרוכש למורגל 15% מסך יחידות הדיור שייבנו על השטח האמור, כאשר שווי יחידות אלה מוערך על ידי הצדדים בכ-62 מיליון דולר.

  

שתי העיסקאות נחתמו ביחס לזכויות ברובע 8 של הפרוייקט בסנט פטרסבורג, הקרוי "פרוייקט פלאנטוגראד". בסך הכל, בידי מורגל קרקע בהיקף כולל של כ-2,400 דונם, הרשומה בספרים לפי שווי של כ-132 מיליון דולר (כ-530 מיליון שקל), בעוד שהעיסקה הנוכחית , ששוויה כ-107 מיליון דולר, מתייחסת רק לשטחים המהווים כ-18% מסך שטחי הפרוייקט.

  

אלקטרה סיכמה את הרבעון השלישי של 2012 עם צמיחה במרבית מגזרי פעילותה, אולם בשורה התחתונה רשמה ירידה ברווח הנקי. הכנסות החברה, בניהולו של איתמר דויטשר, עלו ברבעון השלישי ב-7.7% ל-782 מיליון שקל לעומת רבעון מקביל אשתקד. בשורה התחתונה מדווחת אלקטרה על רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של החברה של 26.2 מיליון שקל, ירידה של 13% לעומת רבעון מקביל אשתקד.

  

קבוצת אלקטרה, הנסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של כ-1.22 מיליארד שקל, פועלת באמצעות חברות בנות שבבעלותה ב-5 מגזרי פעילות עיקריים: פרויקטים למבנים ותשתיות בארץ; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום ומגזר הזכיינות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x