$
בורסת ת"א

כור שיפרה את תנאי האשראי שלה מול מורגן סטנלי וסיטי

כור זכתה להפחתה בריבית על ההלוואה. כמו כן, רף הורדת הדירוג מצד חברות הדירוג המהווה עילה לפירעון מידיי עלה

גיא בן סימון 09:5724.12.12

כור, שבשליטת דסק"ש מקבוצת אי.די.בי, שיפרה את תנאי האשראי עם מורגן סטנלי וסיטי וחתמה על הסכם לשנתיים נוספות, כך הודיעה החברה היום (ב') לבורסה.

 

לפי ההסכם החדש לכור תועמד האפשרות לסגור את קו האשראי או להפחיתו בכל זמן שתרצה וללא עמלה, למעט בתקופה הראשונה של ששה חודשים.

 

סעיף נוסף שמיטיב עם כור ושעליו הוסכם הוא הפחתה של פערי הריבית על ההלוואה מעל ה-LIBOR - ל-1.6%-2.3% לעומת 1.7%-2.4% כפי שסוכם קודם לכן.

 

כמו כן, מחיר הרצפה למניית קרדיט סוויס לפיו למורגן סטנלי ולסיטי תועמד האפשרות להעמיד את קו האשראי לפירעון עלה ל-11.26 פרנק שוויצי לעומת 12 פרנק שוויצי כיום. בנוסף, רף הורדת הדירוג לקרדיט סוויס מצד חברת הדירוג מודי'ס המהווה עילה לפירעון מידיי יהיה מ-Baa1 לעומת A2 כיום, לחלופין מתחת ל-BBB פלוס לעומת A פלוס על ידי S&P מעלות.

 

כמו כן, הקטינה כור את ההיקף הכולל של מסגרות האשראי באמצעות חלק מהסכום המופקד בפקדונות המשועבדים לטובת הבנקים הזרים להיקף מקסימלי של 350 מיליון פרנק שוויצי.

 

הבנק השוויצי קרדיט סוויס הבנק השוויצי קרדיט סוויס צילום: בלומברג

 

בתוך כך, הסדרי האשראי של כור תעשיות עם מורגן סטנלי ייכנסו לתוקף החודש ורק בינואר 2013 עם סיטי. יתרת החוב תעמוד בעת חידוש קו האשראי על 304 מיליון פרנק שוויצי לטובת שעבוד של 30.32 מיליון מניות קרדיט סוויס.

 

נכון לסוף הרבעון השלישי מחזיקה כור ב-2.35% מניות קרדיט סוויס לפי שווי של 2.51 מיליארד שקל ועל כן רשמה רווח של 334 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2012. לשם השוואה ברבעון השני רשמה כור הפסד "על הנייר" של 1.03 מיליארד שקל, כתוצאה מהאחזקה במניות קרדיט סוויס.

 

חברת הדירוג S&P מעלות הורידה אתמול את הדירוג של אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר לרמה של SD (Selective Default) ואת הדירוג של אג"ח סדרה ד' ל-D (כלומר Default). הדירוג של יתר הסדרות נותר ברמה של CC. במעלות מציינים שלדברי אי.די.בי אחזקות, היא נמצאת במגעים נוספים לגיוס מקורות ממשקיעים אחרים. עם זאת, טוענים בחברת הדירוג, עדיין קיים פער עצום בין המקורות הזמינים של החברה לבין השימושים שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x