$
המלצות ואזהרות

להרוויח ב-2013

אחרי ההצלחה עם מלאנוקס ב-2012: הדס ארזים ממליץ על רמי לוי והאג"ח של נוחי

אחרי שמלאנוקס הכפילה את שוויה, בית ההשקעות בניהולו של רמי דרור ממליץ על מניות יואל, קליל וביטוח ישיר ומספק המלצה אמיצה על אג"ח ד' של דסק"ש. פרויקט המניות והאג"ח המומלצות ל-2013 של "כלכליסט" ממשיך עם 5 מניות ו-5 אג"ח מומלצות

מעין מנלה 11:5818.12.12
פרויקט המניות והאג"ח המומלצות של "כלכליסט" לשנה הבאה נמשך אחרי ההמלצה של מגדל אתמול. היום (ג') בית ההשקעות הדס ארזים, שקלע בהצלחה מרשימה בהמלצותיו בשנה שעברה, מעניק לנו את המלצותיו למניות ולאג"ח שיש להחזיק בתיק ב-2013 יחד עם הערכות לתיק ההשקעות המומלץ לשנה הקרובה והימורים על המדדים המובילים בסוף השנה.

 

המניות והאג"ח המומלצות ל-2013:

מגדל

איילון

תמיד פישמן

כלל פיננסים

דש ברוקראז'

הלמן אלדובי

 

מדי יום ועד סוף השנה יציגו כאן בתי ההשקעות המובילים בישראל את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה.

 

המלצת בית ההשקעות, בניהולו של רמי דרור בשנה שעברה על מניית מלאנוקס התבררה כמוצלחת במיוחד נוכח הזינוק בשיעור 97.6% שרשמה המניה מתחילת השנה. גם כל שאר המניות עליהן המליצו בהדס ארזים בשנה שעברה רשמו עליות השנה: ספקטרוניקס (אשר עלתה ב-22% מתחילת השנה), אבגול (9%), אוצר התיישבות (21%) ומזרחי טפחות (26%). גם בהמלצות האג"ח הצליחו בהדס ארזים בצורה מרשימה כאשר המליצו על אג"ח א' ו-ב' של דה לסר, אשר עלו ב-13% ו-21% בהתאמה מתחילת השנה. אג"ח דמרי כ"ג עליהן המליצו בשנה שעברה הוסיפו 15% ואג"ח ח' של אלבר עלו ב-9.5% מתחילת השנה.

 

אולי נוכח הצלחת השנה שעברה הדס ארזים מספק השנה המלצה אמיצה על מניית דיסקונט אשר מציג תשואה על ההון נמוכה יחסית ועל אג"ח של דסק"ש אשר סבלה מאז סוף שנת 2011 מירידה דרמטית של 60% בשווי אחזקותיה העיקריות.

 

באופן כללי, בהדס ארזים מעריכים כי שנת 2013 תהיה טובה לאפיק המנייתי הגלובלי. הריביות הנמוכות שצפויות להישאר גם בשנה הבאה, ביחד עם הצטמצמות משמעותית במרווחי האג"ח הקונצרני וירידה משמעותית במדד "הפחד" (VIX) צפויים לנסוך ביטחון בקרב המשקיעים אשר יגדילו את חשיפתם לאפיקים המנייתיים. למרות המשבר באירופה, בהדס ארזים מעריכים כי דווקא השוק האירופי, מבין שווקי העולם, יניב תשואות עודפות. וזאת לאור התמחור הזול יחסית שלו וירידת מפלס החששות בנוגע לעתידו של גוש היורו.

 

בשנה שעברה הדס ארזים היו זהירים לגבי ההימור על מדד ת"א 25 וצפו כי יעלה ב-5% כאשר בפועל המדד הוסיף 15% מתחילת השנה. לגבי שער הדולר והיורו תחזית הדס ארזים הייתה קרובה: בבית ההשקעות צפו ששער הדולר בסוף 2012 יהיה 3.75 שקלים (נכון להיום שער הדולר הוא 3.77 שקלים) וכי שער היורו יהיה 4.5 שקלים (בפועל – 4.96 שקלים). 

 

חמש המניות המומלצות

 

רמי לוי - ימשיך לגדול

רמי לוי מציג צמיחה גבוהה הנובעת הן מפתיחת סניפים חדשים והן מגידול במכירות בסניפים קיימים וזאת בניגוד לרשתות הגדולות. מגמת הגידול בנתחי השוק חזויה להערכת בית ההשקעות להמשיך גם בשנה הקרובה. למרות העלייה בהיקפי הפעילות הרי ששעורי הרווחיות התפעולית מהגבוהים בענף והסתכמו ברבעון האחרון בכ-5.9%. החברה מחלקת דיבידנדים מדי רבעון המהווים תשואת דיבידנד המהווה כ-5%.

 

יואל - בגלל הגז בתמר

מדובר בחברת אחזקות אשר אחזקותיה העקריות הנם נפטא ואירפורט סיטי. בהדס ארזים מאמינים כי תחילת הזרמת הגז בתגלית תמר וירידת סיכון ההקמה, תציף ערך במניות החברות המחזיקות בתגלית. הצפת הערך תשפיע על יואל דרך החזקתה בנפטא. ניתן לראות כי בעוד מניות ישראמקו ונפטא רשמו לאחרונה עליות עקביות, מעבר לעליות המדדים המובילים הרי שמניית יואל טרם עלתה בהתאם כך שנפתח פער בין שווי אחזקותיה ומחיר השוק.

 

קידוח לווייתן קידוח לווייתן

 

דיסקונט - נחוש להתייעל

בנק דיסקונט הינו הבנק השלישי בגודלו ונסחר במחיר המשקף מכפיל הון של 0.57. אומנם התשואה על ההון שמציג הבנק נמוכה יחסית אולם נראה כי הבנק נחוש לנקוט בצעדים לשיפור הרווחיות לבעלי המניות. הבנק הודיע על צעדי התייעלות כגון שינויים במערך הבנקאות המהירה, מכירת חלק מהנכסים בניו יורק אשר עשויים להימכר סביב ואפילו מעל ההון העצמי, צמצום עובדים וכו'. להערכת בית ההשקעות הבנק ימשיך לבצע מהלכי ייעול כמו שעשו בנקים אחרים ויוכל להתקרב לשעור רווחיות בדומה לממוצע המערכת.

 

ביטוח ישיר - מצליחה להרוויח מפעילות הביטוח

חברת אחזקות אשר חברת העוגן שלה היא חברת הביטוח ישיר אי.די.איי (מהווה כ-60% משווי נכסיה) ולהערכת הדס ארזים נסחרת בדיסקאונט של 20% על שווי ה-NAV (שווי הנכסים נטו) שלה. חברת הביטוח שלה העוסקת בעיקר בביטוח כללי וריסק ומאופיינת בפעילות ללא סוכן, מגדילה נתחי שוק בשנים אחרונות ומצליחה להרוויח מפעילות הביטוח. לאחרונה, החברה הנפיקה אג"ח ונזילותה כיום להערכת בית ההשקעות תאפשר לה לחלק דיבידנדים באופן קבוע בעיקר לאור צורכי חברת האם שלה.

 

קליל - נסחרת במכפיל נמוך

פועלת בשוק גמר הבניה והשיפוצים. יתרונה הוא מערך הפצה חזק שבנתה שעליו נשענים מוצריה, ומותג פרופילים לחלונות ודלתות ומוצרים נלווים. בשנת 2013 קצב גמר בניה צפוי להמשיך להיות חזק (בעקבות התחלות בניה בשנים 2010-2011) ולמרות שבהדס ארזים מעריכים שלא צפויה שנת גאות כלכלית הרי שהחברה עדיין תוכל לדעתם לשמור על סביבת המרווחים הנוכחית. להערכתם החברה נסחרת במכפיל נמוך ולפיכך אטרקטיבית.

 

חמש אג"ח המומלצות

 

ביטוח ישיר אג"ח י' - בזכות הביטחונות

תשואה לפדיון 4.95%. מח"מ 4.5 שנים

החברה מחזיקה ב-4 חברות: ישיר איי.די.איי חברה לביטוח, אדגר, מיטב בית השקעות, ומימון ישיר. החברה הצליחה לגייס לאחרונה סך 260 מליון שקל בהנפקת אג"ח, סכום שיחד עם יתרות המזומן , יסייע לה לפרוע את חובותיה ב-3 השנים הבאות. מההסטוריה ניתן ללמוד כי בעת משבר תומכות החברות שבקבוצת צור שמיר זו בזו. האג"ח מובטחות בשעבוד ראשון על מניות אדגר, ביחס LTV=60% (יחס הלוואה לשווי), ובשעבוד שלילי על 50% ממניות ישיר איי.די.איי, ובתוספת קובננטים נוספים. בסך הכל, בהתחשב בחברה ובשעבודים, האג"ח נותן תשואה נאה בסיכון די נמוך.

 

רוני דלומי בפרסומת לביטוח ישיר רוני דלומי בפרסומת לביטוח ישיר צילום: דפנה גזית

 

מכתשים אגן תעשיות אג"ח ב' - בגלל המזומנים

תשואה לפדיון 5.43% (צמוד למדד). מח"מ 10.7 שנים

מכתשים אגן מתמחה בפיתוח, ייצור, ושיווק מוצרים להגנת הצומח. החברה מדורגת 7 בעולם בתחומה, מבחינת היקף ההכנסות.פעילותה של החברה הציגה שיפור משמעותי בשנה האחרונה, לאחר מספר מהלכי התייעלות שביצעה. לחברה הון עצמי גבוה של מעל מיליארד דולר,המהווה שליש ממאזנה, וביכולתה לפרוע את התחייבויותיה השוטפות ממקורותיה העצמיים. להערכת הדס ארזים, לאור יתרות המזומנים, תזרימי המזומנים, ומסגרות האשראי, החברה תוכל לפרוע את התחייבויותיה בשנים הקרובות.

 

דיסקונט השקעות אג"ח ד' - למרות הסיכון

תשואה לפדיון  12.7% (צמוד מדד). מח"מ 1.63 שנים

דיסקונט השקעות הינה חברת אחזקות שעיקר אחזקותיה מרוכזות ב-4 חברות ציבוריות הנסחרות בבורסה: סלקום, כור, שופרסל, ונכסים ובניין. החברה סבלה מאז סוף שנת 2011 מירידה דרמטית של 60% בשווי אחזקותיה העיקריות, דבר שגרם לעלייה חדה ברמת המינוף של החברה. להערכתם תיאלץ החברה לממש חלק מהתחייבויותיה על מנת לעמוד בהתחייבויותיה.זהו אג"ח ברמת סיכון גבוהה. יחד עם זאת אחזקותיה של החברה הן חברות מובילות בתחומן, בעלות ערך, ולהן סיכוי טוב לעבור את המשבר הנוכחי.

לאור התשואה הגבוהה, ותוך בחינת יחס סיכוי-סיכון, הם מוצאים את האג"ח כראוי להשקעה.

 

אפריקה נכסים אג"ח ה' - בגלל הנכסים הפיננסיים

תשואה לפדיון 7.4% (צמוד מדד). מח"מ 3.27 שנים

אפריקה נכסים הינה חברת נדל"ן, בעלת נכסים מניבים בישראל ובאירופה. תזרים המזומנים בתוספת הנכסים הפיננסיים צפויים לאפשר את פרעון החוב כסדרו, בשנתיים הקרובות. שיעור ה-LTV של החברה נמוך, ולכן גם בטווח הרחוק יותר תוכל החברה להערכת בית ההשקעות, לשרת את חובה כסדרו באמצעות גיוס חוב נוסף כנגד שעבוד נכסים, או ע"י מימוש נכסים.

 

דורי קבוצה אג"ח ו' - בזכות בעלת השליטה

תשואה לפדיון 3.88% (צמוד מדד). מח"מ 3.3 שנים

החברה עוסקת בפעילות ייזום וביצוע בתחום הנדל"ן בישראל ובמזרח אירופה. בנובמבר 2012 הועלה אופק דירוג החברה לאופק חיובי, והחברה גייסה כ-50 מיליון שקלים.

החברה הינה אחד מקבלני הביצוע הטובים בארץ, ובעלת השליטה בחברה הינה קבוצת גזית גלוב, אשר להערכת בית ההשקעות תתמוך בחברה אם וכאשר תזדקק לכך. לכן בהדס ארזים רואים את החוב באג"ח זה כבעל סבירות פרעון גבוהה, ומעל לדירוג שניתן לו.

 

תיק ההשקעות המומלץ

מבחינת פיזור תיק ההשקעות, בהדס ארזים ממליצים על מניות במשקל של 30%, אג"ח ממשלתי במשקל 20% ואג"ח חברות במשקל 50%.

 

פינת ההימורים

ת"א 25 בסוף השנה - עלייה של 15%

דאו ג'ונס בסוף השנה - יוסיף 6.5% 

שער הדולר בעוד שנה – 3.5 שקלים 

שער היורו בעוד שנה – 4.7 שקלים 

 

מחר נפרסם את ההמלצות ל-2013 של בית ההשקעות תמיר פישמן.

 

* אין לראות בכתוב ייעוץ השקעות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x