$
בורסת ת"א

ילין לפידות משיק קרן חדשה המבוססת על דירוג אג"ח פנימי

מדובר בקרן נאמנות שמשקיעה באג"ח קונצרני על בסיס מודל פנימי שפיתחו דב ילין ויאיר לפידות הקורא תיגר על הדירוגים של חברות הדירוג

רחלי בינדמן 11:1210.12.12

בית ההשקעות ילין לפידות משיק קרן נאמנות חדשה הנקראת ילין לפידות מד"פ+10. מדובר בקרן המשך לקרן נאמנות שהשיק בית ההשקעות בשנה שעברה הנקראת ילין לפידות מודל דירוג פנימי, שהצליחה לגייס תוך שנה וחצי 520 מיליון שקל וזאת בתקופה של פידיונות באפיק האג"ח הקונצרני.

 

דב ילין ויאיר לפידות, בעלי בית ההשקעות מתייחסים בספקנות לדירוגים הרשמיים של חברות הדירוג ולכן במקביל לבחינת הדירוג הפורמלי של אותן חברות מבצעים בילין תהליך אנליזה פנימי לכל איגרת חוב ששוקלים לרכוש לקרנות, לקופות ולתיקי ההשקעות. המודל שנבנה מעניק ציון גם לבעל השליטה ודרכי פעולתו וכן משקלל את איכות הביטוחונות והשעבודים הספציפיים שניתנם לכל סדרת אג"ח. מודל הדירוג הפנימי מצביע במקרים מסויימים על עיוותים במודל הדירוג הפורמלי, שמייצר הזדמנות להשקעה באג"ח שהתשואה שבה היא נסחרת אינה משקפת את מדד הסיכון האמיתי של הנייר.

 

דב ילין, ילין לפידות דב ילין, ילין לפידות צילום: בועז אופנהיים

 

הקרן של ילין שמבוססת על אותו דירוג זכתה להצלחה בקרב היועצים בבנק ולכן מושקת כעת קרן חדשה - שכוללת גם חשיפה של עד 10% למניות ומוצעת למשך חצי שנה בדמי ניהול של 0.6%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x