$
שוק ההון

נכנע ללחץ: אמיר אלשטיין דחה את הדיון על האופציות

החברה מדווחת כי הסרת הנושאים מסדר יום האסיפה שתתקיים מחר, נעשתה לבקשתו. עוד נאמר כי לאור החשיבות שהחברה רואה בהמשך כהונתו תעלה את הנושאים באסיפה בעתיד בהתאם לתיקון שכר הבכירים

כתב כלכליסט 20:0109.12.12

החברה לישראל מדווחת הערב (א') כי היו"ר אמיר אלשטיין ביקש מהחברה לדחות את הדיון על האופציות שיוקצו לו במסגרת תוכנית האופציות לנושאי משרה.

 

 

אלשטיין ביקש גם כי נושא הארכת כהונתו יוסר מסדר היום של האסיפה אשר צפויה להתכנס מחר, יום לפני כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות בנושא שכר הבכירים.

 

החברה לישראל מסבירה כי בעקבות בקשתו של אלשטיין החברה נאלצה להיעתר לבקשתו. "דירקטוריון החברה שמעריך מאוד את עבודתו ותרומתו של אמיר אלשטיין ורואה חשיבות עליונה בהמשך כהונתו, נאלץ באי נוחות לקבל את בקשתו של אמיר אלשטיין". הסכמו של אלשטיין והקצאת האופציות יובאו בעתיד "בהתאם להוראות חוק החברות (תיקון מס' 20)".

 

בינתיים לא נמסר על כוונה דומה של המנכ"ל, ניר גלעד, לוותר על הקצאת האופציות בדומה לאלשטיין.

 

תיקון שכר הבכירים, שאושר בכנסת לפני שלושה שבועות, קובע כללים מנחים לתגמול בכירים בחברות ציבוריות ונועד לרסן את חגיגת השכר של השנים האחרונות. בין היתר, קובע החוק כי על החברות למנות ועדת תגמול מתוך הדירקטוריון, שתהיה בלתי תלויה ושתפקידה להמליץ על מדיניות התגמול של החברה, כמו גם על אישורן של עסקאות מול נושאי משרה ובכללם בעל השליטה.

 

כמו כן, על החברות לקבוע מדיניות תגמול ולהביאה לאישור האסיפה הכללית אחת לשלוש שנים לפחות. הדירקטוריון רשאי לקבוע מדיניות גם אם האסיפה מתנגדת לה, אך החוק מתווה את השיקולים שצריכים להיות מובאים בחשבון בקביעתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x