שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות מתנגדים לפירעון החוב הקרוב

נציגות המחזיקים תפנה בשבוע הבא לבית משפט בבקשת צו מניעה נגד תשלום 65 מיליון שקל לסדרת האג"ח הגדולה, מחשש שהחברה לא תוכל לעמוד בתשלומים העתידיים של הקרן והריבית. אי.די.בי אחזקות חייבת למחזיקי האג"ח כ־1.7 מיליארד שקל

גולן חזני 23:2427.11.12

על רקע חקירת רשות ניירות הערך נגדו, צפוי נוחי דנקנר להתמודד בתחילת השבוע הבא מול חזית מחודשת של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי. אחזקות. אלה זימנו אסיפה של המחזיקים ליום ראשון הקרוב מבלי לציין את הנושאים שעל סדר היום.

ל"כלכליסט" נודע כי בכוונתם להכריע בשאלה אם להגיש בקשה לצו מניעה נגד תשלום ריבית למחזיקי האג"ח סידרה ד', הסידרה הגדולה בסדרות האג"ח של אי.די.בי אחזקות, בגובה 65 מיליון שקל. נציגות המחזיקים מתכוונת להצביע בעד הליכה לבית המשפט, כך שההחלטה צפויה להיות מלווה בבקשה לסעד עיקרי לפירוק החברה או לנסיון הבראה שלה.

 

עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס, מנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס, מנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי צילום: עמית שעל

 

בכוונתה להגיש את הבקשה עד יום רביעי הבא, שכן היום הקובע לתשלום הינו ה־8 בחודש.

 

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות מורכבת מבית ההשקעות פסגות, חברת הראל, אקסלנס וקופת גלעד לעובדים דתיים. מחזיקי האג"ח שיגרו מכתב לדנקנר לפני שבועיים, ובו דרשו שיזרים את התשלום ממקורות חיצוניים, אך לא קיבלו תגובה. במהלך השיחות שנערכו בין החברה לנציגות האג"ח דרשו אלה מדנקנר לדאוג להזרמה של 600 מיליון שקל לקופת אידיבי אחזקות, ואף הציבו בפניו אולטימטום להיפגש ולדון בפרטי הסדר חוב לחברה. בימים האחרונה קיים נתק מוחלט בין המחזיקים לחברה.

 

אי.די.בי ביצעה הנפקת זכויות של 40 מיליון שקל, אולם סכום זה נועד לתשלום 35 מיליון שקל לסדרה ב', שנדחה מספטמבר. לכלכליסט נודע כי גם סידרה ד', שאמורה לקבל למעשה את התשלום של 65 מיליון שקל, תדרוש שלא לשלם אותו מאחר שקופת החברה, שבה 200 מיליון שקל, לא תוכל לעמוד בתשלומים העתידיים של הקרן והריבית.

 

אי.די.בי אחזקות חייבת למחזיקי האג"ח כ־1.7 מיליארד שקל וכ־300 מיליון שקל לבנקים.

 

עו"ד נעם שרון, מייצג מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות עו"ד נעם שרון, מייצג מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות צילום: ענר גרין

 

מקורב לאי.די.בי טען כי המחזיקים מפריעים לנסיונות ההבראה של החברה. דנקנר עצמו הודף את הלחצים וטוען כי יצליח להביא את החברה למצב שבו תוכל להימנע מהסדר ובעזרת מקורות חיצוניים.במקביל, בעיה נוספת איתה מתמודד דנקנר היא קיפאון במגעים עם קרן KKR למתן הלוואה של 200 מיליון דולר לאי.די.בי.

 

ברקע לאירועים מתכוונים גם מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח לנקוט בצעדים. בקשה של אי.די.בי אחזקות לבית המשפט שתהיה מלווה בסעד זמני לפירוק, צפויה לעורר את נציגות האג"ח של אי.די.בי פיתוח להגיש בקשה דומה ולבקש את פירוק החברה. לאחר שהחלה בפעילות אגרסיבית, עברה נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח לפעילות שקטה. הסיבה לכך היא שבאי.די.בי טוענים כי לאי.די.בי פתוח אין בעיות, וכי היא מסוגלת לעמוד בתשלום חובותיה. המחזיקים שמכירים בכך שלטענות האלה יש סיכוי גדול להתקבל בהליך משפטי, מעריכים כי אין להם "קייס" משפטי אמיתי לפעול כנגד החברה.

 

בקופת אי.די.בי פתוח מצויים אמצעים נזילים של כ־1.3 מיליארד שקל שמספיקים לאי.די.בי פיתוח לשנה, בעוד שלחברה חוב של 4.4 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח וחוב של 2.1 מיליארד שקל לבנקים. הנציגות החדשה מטעם מחזיקי האג"ח של חברת אי.די.בי פתוח מורכבת מבית ההשקעות פסגות, קרן יורק והפניקס.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x