$
בורסת ת"א

משה וידמן מונה לתפקיד יו"ר מזרחי טפחות

דירקטוריון הבנק אישר את המינוי. וידמן יחליף בתפקיד את יעקב פרי שפרש לאחר שהחליט להיכנס לפוליטיקה

שניר הנדלר 18:3325.11.12

משה וידמן מונה ליו"ר הדירקטוריון של בנק מזרחי טפחות - יחליף בתפקיד את יעקב פרי שפרש מהתפקיד לאחר שבחר להיכנס לזירה הפוליטית.

דירקטוריון הבנק אישר הערב (א') את מינויו של וידמן, שיחליף את מוזי ורטהיים שכיהן כיו"ר הזמני של הבנק עד אשר נמצא מחליף לפרי. כדי לפתור את בעיית מאבקי השליטה החליטו בדירקטוריון למנות את וידמן כיו"ר לתקופה של 3 שנים בלבד החל מתחילת החודש הבא. בתום התקופה תובא לדירקטוריון הצעת החלטה למנות ליו"ר הבנק דירקטור מטעם קבוצת ורטהיים לתקופה דומה.

 

משה וידמן משה וידמן צילום: עינת לברון

 

וידמן, נציגם של משפחת עופר בדירקטוריון, ייאלץ להתפטר מכהונתו כדירקטור בכמה חברות שבהן הוא מכהן, וביניהן אלרוב נדל"ן, כיל, מליסרון יפאורה.

 

הקפיצה של יו"ר הבנק לשעבר יעקב פרי לפוליטיקה לאחר שהודיע על הצטרפותו למפלגתו של יאיר לפיד, הגיעה בשלהי הפרשה מאוגוסט האחרון שנחשפה לאחר שמנכ"ל  הבנק אלי יונס שלח מכתב חריף לבייגה שוחט ולדירקטור נוסף והאשים אותם בין היתר ב"קומבינות לא ראויות". 

 

פרי מונה לתפקיד יו"ר מזרחי טפחות לפני תשע שנים. התרומה הגדולה ביותר של פרי, לפי מקורות במערכת, היא בהשכנת שלום בין משפחות בעלי השליטה ורטהיים ועופר. "בתקופה שלפני כהונתו היה חוסר אמון בין המשפחות שהשליך על העבודה", מספרים גורמים במערכת הבנקאית. "מה שנדרש באותה התקופה היה איש שיידע להשכין שלום להפיג מתחים ולתת לדירקטוריון לעבוד כמו שצריך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x