$
בורסת ת"א

אפריקה תעשיות: רוסיה גררה את לבייב להפסד של 10 מיליון שקל ברבעון

פעילות הפלדה ברוסיה מאותתת על חולשה לאורך תקופה ארוכה. כבר בחודשים הקרובים תיפרד החברה מפעילותה ברוסיה לאחר שנמכרה בתחילת החודש לשותף

לירוי פרי 19:1122.11.12
אפריקה תעשיות, מקבוצת אפריקה של לב לבייב, מציגה תוצאות חלשות לרבעון השלישי של 2012, בעיקר בשל דעיכת פעילות הפלדה, הן ברוסיה והן בישראל. נראה כי למנכ"ל הנכנס אבי מוטולה (החליף את אברהם נובוגרוצקי שהתקדם לכסא מנכ"ל החברה האם אפריקה ישראל) מצפה אתגר משמעותי להעביר את החברה לפסים רווחיים, בד בבד עם הגדלת מחזורי הפעילות.  
בשורת התחתונה רשמה החברה הפסד של כ-10 מיליון שקל, שנבע בעיקר מהפסד בתחום הפלדה ברוסיה וכן מירידה ברווחיות תחום הפלדה והקרמיקה בישראל שמאוגד תחת נגב קרמיקה. השחיקה ברווחיותה של נגב נובעת גם מגידול בהוצאות מכירה ושיווק, כחלק מהליך ההתרחבות של החברה שעשוי להשיא פירות ברבעונים הבאים. ברבעון השלישי של 2011 נרשם רווח נקי של 20 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
את הרבעון חתמה הקבוצה עם מכירות של 586 מיליון שקל לעומת 654 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההרעה נובעת בעיקר מירידה בכמויות הנמכרות בתחום הפלדה ברוסיה, יחד עם ירידת מחירים גלובאית שמלווה את ענף הפלדה.

 

אפריקה תעשיות נשלטת (76%) על ידי אפריקה ישראל, 10% ממנה מוחזקים על ידי קבוצת מנורה והיתר מוחזק בידי הציבור. עד עתה פעלה החברה בשלושה מגזרים: מגזר הפלדה בישראל שרוכז תחת פקר פלדה, מגזר הפלדה ברוסיה שהתנהל תחת החברות קלאודווק (Cloudwalk) ואפוגיי מטאל (Apogey Metal) ומגזר הקרמיקה שמרוכז תחת חברת נגב קרמיקה שנמחקה לאחרונה מהמסחר.

 

החל מ-2013 תיפרד החברה מפעילות הפלדה ברוסיה לאחר שהגיעה להסכמות מול השותף הרוסי שירכוש את הפעילות המפסידה. מדובר בצעד שעשוי לספק למנכ"ל מוטולה רוח גבית בדרך להעברת החברה לקווים רווחיים.

 

הרווח הגולמי של אפריקה תעשיות הסתכם ברבעון ב-111 מיליון שקל, שהיוו 19% מהמכירות. זאת בהשוואה לרווח גולמי של כ-136.6 מיליון שקל, שהיווה שיעור של 21% מהמכירות ברבעון המקביל אשתקד. בצד החיובי ניתן לציין את תזרים המזומנים מפעילות שוטפת שהסתכם ברבעון בכ-21.4 מיליון שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x