$
בורסת ת"א

חיים רומנו: "אנחנו משקיעים ברשת ובשירות - בסוף הלקוחות יעריכו את זה"

הרווח של פרטנר ירד ב-36% ל-110 מיליון שקל ברבעון השלישי. החברה איבדה 56 אלף מנויי סלולר ברבעון השלישי; ההכנסה החודשת הממוצעת למנוי סלולר ירדה ב-13% ל-97 שקל

מעין מנלה 12:4621.11.12

פרטנר דיווחה היום (ד') על תוצאותיה לרבעון השלישי והציגה ירידה בשורה העליונה ובשורה התחתונה. ההכנסות של פרטנר ברבעון השלישי ירדו ב-25% ל-1.3 מיליארד שקל. הרווח הנקי ירד ב-36% והסתכם ב-110 מיליון שקל.

 

"אנחנו משקיעים גם ברשת וגם בשירות. ביצענו מהלכי התייעלות ואנו משוכנעים שסופו של יום הלקוחות מעריכים ויעריכו את המאמצים שהחברה משקיעה", אמר ל"כלכליסט" חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר. "המחירים שלנו תחרותיים ויחד עם זאת אנחנו ממשיכים להשקיע בשיפור השירות והמוצר עבורם וגם אם הלקוחות כרגע צריכים עוד זמן כדי לראות שאנחנו מתכוונים לזה, אנחנו נמשיך עד שנשכנע את כולם". 

 

לגבי התחרות שהתגברה בשוק הסלולר אמר רומנו כי "התחרות היא כאן והיא לא נעלמת והיא מאתגרת אותנו". לפי החברה רמת ההכנסה החודשית מלקוח שלה עומדת ברבעון על 97 שקלים, והיא הגבוהה ביותר בשוק הסלולר.

 

שיעור הנטישה הרבעוני ברבעון השלישי היה 10.4% בהשוואה ל-7.2% ברבעון המקביל ול-8.9% ברבעון הקודם. לפי החברה, בהמשך למגמה של הרבעון השני של 2012, שיעורי הנטישה הגבוהים בחודשים יולי ואוגוסט התמתן בחודש ספטמבר ומשקף את כניסתם לשוק של שני המפעילים החדשים שנכנסו לשוק במהלך הרבעון השלישי.

 

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר צילום: יובל חן

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר ירדה ב-13% ל-97 שקל, מ-111 ברבעון המקביל. החברה איבדה 56 אלף מנויי סלולר ברבעון השלישי וסיימה אותו עם 3.04 מיליון מנויים.

 

פרטנר מסבירה כי ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר נשמרה על רמה דומה לרבעון השני, אז היא הסתכמה ב-101 שקל באמצעות כך שהיא "לא נגררה למלחמות מחירים". ההכנסה החודשית למנוי סלולר הושפעה מהמשך המעבר של לקוחות לחבילות "ללא הגבלה", מסבירה פרטנר. עם זאת, החברה צופה כי ברבעון הרביעי ההכנסה למנוי תרד ברבעון הרביעי, עקב המשך השחיקה הצפויה ברמת המחירים בשוק. 

 

ברבעון השלישי מספר העובדים בחברה ירד ב-850 ובסך הכל החל מספטמבר 2011 ועד סוף אוקטובר 2012 צומצמו 2,725 משרות, באמצעות, כך לפי החברה, צימצום גיוסים. ההוצאות התפעוליות של החברה ירדו ב-600 מיליון שקל, במונחים שנתיים.  

x