$
בורסת ת"א

מזרחי מאיים על לבייב שיעמיד חוב של 170 מיליון שקל לפירעון מיידי

בעל השליטה באפריקה ישראל מעוניין להגיע להסדר חוב עם הבנקים; לבייב מבקש מהבנקים למחול לו על חוב של 330 מיליון שקל; במזרחי מתנגדים ודרשו מהחברה להעביר לבנק תוך 3 ימים 8.5 מיליון שקל

שניר הנדלר 21:4906.11.12
בעל השליטה בקבוצת אפריקה ישראל, לב לבייב מעוניין להגיע להסדר חוב שלישי עם הבנקים המממנים את ממורנד – חברה פרטית שבאמצעותה נטל את ההלוואות לרכישת השליטה באפריקה.

 

לפי הערכות, ממורנד חבה לבנקים כ-1.3 מיליארד שקל, כשלטובת החוב שיעבד לבייב לבנקים את אחזקותיו במניות אפריקה. כעת, מבקש לבייב מהבנקים פועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות והבינלאומי למחול לו על חוב של 330 מיליון שקל. בתמורה מציע לבייב, להקדים את פירעון ההלוואה בשנה ל-2015.

 

לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל צילום: אביגיל עוזי

 

על פי ההסכם, כדי לאשר הסדר שכזה, יש לקבל את אישור כלל הבנקים הממנים. חלק מהבנקים נוטים לקבל את הצעתו של לבייב, אלא שבמזרחי טפחות החליטו לפי שעה שלא להעתר להצעתו של לבייב ובמכתב ששלחו לממורנד היום (ג') הם אף דרשו מהחברה להעביר לבנק תוך 3 ימים 8.5 מיליון שקל כדי למנוע מצב שיצטרכו לרשום הפרשה בגין ירידת ההערך של מניות אפריקה.

 

במזרחי ציינו עוד במכתב, שאם לבייב לא יענה לדרישות הבנק, הם ייאלצו להעמיד את חלקם בחוב - כ-170 מיליון שקל -לפירעון מיידי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x