$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

הדס ארזים במגעים מתקדמים למיזוג עם הלמן אלדובי

לאחר שהתפוצץ המו"מ למיזוג הדס ארזים עם תמיר פישמן בהדס ארזים מצאו שותף חדש. אורי אלדובי יכהן כיו"ר בית ההשקעות הממוזג, רמי דרור יכהן כמנכ"ל. ינהלו כ-15 מיליארד שקל

אסף גילעם 15:5631.10.12
בית ההשקעות הדס ארזים, בניהולו של רמי דרור ובשליטת אייזיק סיטון ובית ההשקעות הלמן אלדובי שבבעלות רוני הלמן ואורי אלדובי אישרו היום (ד') את המגעים המתקדמים למיזוג בין שני הגופים. המגעים נחשפו ב"כלכליסט" בתחילת ספטמבר האחרון. המיזוג נעשה ככל הנראה זאת על רקע הרגולציה המתגברת בתעשייה שמקשה על גופים קטנים לשרוד.

 

מבתי ההשקעות נמסר כי אמש והיום אישרו הדירקטוריונים של שני בתי ההשקעות את מיזוג פעילות הגמל. המיזוג יכנס לתוקפו עם קבלת האישורים הרגולטורים, כאשר על פי המתווה המסתמן, במחצית הראשונה של 2013 צפוי מיזוג מלא של כלל הפעילות. בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של למעלה מ-15 מיליארד שקל. אורי אלדובי מתוכנן לכהן כיו"ר בית ההשקעות הממוזג רמי דרור, המכהן כיום כמנכ"ל הדס ארזים, ימשיך לשמש כמנכ"ל. השליטה בבית ההשקעות צפויה להתחלק באופן שווה בין בעלי השליטה בהלמן-אלדובי ובין בעלי השליטה בהדס ארזים.

 

אורי אלדובי, מנכ"ל הלמן אלדובי אורי אלדובי, מנכ"ל הלמן אלדובי צילום: איתן ריקליס

 

רק ביולי האחרון נודע כי המו"מ למיזוג בין הדס ארזים לבית ההשקעות תמיר פישמן בניהולו של אלדד תמיר התפוצץ. זאת לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות לגבי חלוקת הבעלות. כבר אז היתה זו רק שאלה של זמן עד שהדס ארזים יחפש לחבור לגוף אחר כדי להעניק יתרון לגודל, בסביבה התחרותית ועל רקע התהדקות הרגולציה.

 

אורי אלדובי מסר ל"כלכליסט" כי "עוד ארוכה הדרך, זה רק אושר בדירקטוריון, זה תהליך איטי". את הבחירה בהדס ארזים, הסביר אלדובי כי "יש לנו סינרגיה גדולה בשל פילוח המוצרים. הם אנשים טובים, קבוצה סולידית, שמתאימים לפלח שוק שאנחנו מתמקדים בו – קופות הגמל. ביחד ננהל כבר מעל ל-10 מיליארד בגמל. עד כה המשכנו בעסקאות קטנות, והגיע הזמן לעלות מדרגה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x