$
בורסת ת"א

וובר ונניקשווילי מצילים את מנופים: יעניקו קו אשראי של 20 מיליון דולר לבניית קניון נהריה

לפני יותר משבוע הודיעה החברה כי חיים רביבו יצא ממנופים ומכר את אחזקתו - 7%, לנניקשווילי בפרמיה של 45% על מחיר השוק

גיא בן סימון 14:2729.10.12

דירקטוריון מנופים פיננסיים אישר היום (ב') את התקשרות החברה לקבלת אשראי בסך כולל של 20 מיליון דולר מאת בעלת השליטה ASTC ובעל עניין בחברה אברהם נניקשווילי לתקופה של שנתיים בריבית של 5%. נניקשווילי יעמיד לרשות מנופים את האופציה להלוואה של 2.5 מיליון דולר ואת היתרה תעמיד ASTC שבשליטת מרקוס וובר.

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה תעמיד קו אשראי תשמש את מנופים לפירעון חלקי שנטלה מתאגיד בנקאי וכן כהלוואת ביניים לטובת בניית הקניון בנהריה עד לקבלת מימון בנקאי המלווה את הפרויקט. זאת לטובת שתי מטרות אלה, אחרת תהיה למלווה הזכות להעמידה לפירעון מיידי.

 

קו האשראי ניתן למנופים מבעלת השליטה ללא העמדת ביטחונות ולאחר שמנופים העריכה כי אין באפשרותה להשיג מימון ממקורות אחרים. כמו כן, דירקטוריון החברה נימק ההחלטה בכך שהנהלת מנופים קיבלה הצעה מבנק בישראל להלוואה בשיעור דומה אך בריבית גבוהה יותר של 6.9%.

 

לפני יותר משבוע הודיעה מנופים כי חיים רביבו יצא מההשקעה בחברה. לאחר שיצא בהאשמות חמורות כלפי בעלי השליטה והמנכ"ל החדשים בחברה, מכר רביבו את מניותיו, 7%, בפרמיה של כ-45% על מחיר השוק, לאברהם נניקקשוילי. נניקשוילי עלה לאחזקה של 31% לאחר העסקה.

 

במכתב ששיגר לחברה ב־4 במארס דרש רביבו למנות דירקטור מטעמו, אולם מכתבו טרם נענה. זמן קצר לאחר שהגיש את בקשותיו, פוטרה אחותו אוולין על ידי המנכ"ל החדש של מנופים, ג'ואל ביסמוט, בצורה אותה הגדיר רביבו כ"משפילה", דבר שהגביר עוד יותר את המתח והעוינות בין הצדדים. אוולין רביבו הועסקה כמזכירה בחברה מאז הקמתה לפני שש שנים ועוד קודם שימשה במשך כמזכירה של הקבוצה הפרטית של אברהם נניקשוילי, ג'קי בן־זקן ורביבו.

 

פיטורים אלה הגיעו בהמשך לשינויים דרמטיים שביצע ביסמוט בקרב בעלי תפקידים, במהלכם פיטר לא פחות משמונה בכירים שהיו חלק מהצוות שהקים את מנופים ועבד בה מיומה הראשון. 

חיים רביבו גקי בן זקן חיים רביבו גקי בן זקן צילום: ראובן שוורץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x