שוק ההון

כלל ביטוח: "לא נמכור את כלל פיננסים, נזרים לה 50 מיליון שקל ב-2013"

כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי הבהירה כי תתמוך בשרות החוב של כלל פיננסים. זאת, לאחר שחברת הדירוג מידרוג הורידה את אופק הדירוג ל'שלילי'

גיא בן סימון 09:5029.10.12

כלל עסקי ביטוח הוציאה היום (ב') הבהרה למשקיעים כי בכוונתה להזרים לחברה הבת כלל פיננסים 50 מיליון שקל ב-2013 על מנת לתמוך בתזרים לשירות החוב שלה. בכוונת החברה להביא זאת לאישור הדירקטוריון בזמן הקרוב.

 

הודעת תמיכה זו של כלל עסקי ביטוח באה על רקע הורדת אופק דירוג האשראי של כלל פיננסים אתמול על ידי מידרוג. חברת הדירוג הותירה את הדירוג של כלל פיננסים ברמה Baa1 אך אופק הדירוג שונה לשלילי. "האופק השלילי הוצב על רקע עלייה בסיכון האשראי של בעלי השליטה בחברה והחלשות יכולת בעלי השליטה להזרים הון, במקרה הצורך", לפי מידרוג.

 

בינואר השנה כלל ביטוח שחררה הודעה לבורסה לפיה היא בוחנת מעת לעת אפשרויות שונות למכירה, רכישה או מיזוג של החברות שבהחזקתה על רקע פניות ראשוניות שהתקבלו. כלל ביטוח מבהירה היום כי היא רואה בכלל פיננסים החזקה אסטרטגית ואין בכוונתה למכור את החברה. כמו כן, תוכנית שירות החוב של כלל ביטוח לוקחת בחשבון את הצורך לתמוך בשירות החוב של כלל פיננסים.

 

במהלך 2006 רכשה כלל פיננסים את המותג אילנות דיסקונט תמורת 580 מיליון שקל, מאז, ביצעה החברה הפרשות לירידות ערך. ברבעון השני כלל פיננסים עבר להפסד של 21.3 מיליון שקל, לעומת רווח של 10.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ולעומת רווח של 2.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. בתוך כך, צעדי ההתייעלות בהם נקט בית ההשקעות, בעיקר ביחידות המטה, חסכו לו 7 מליון שקל במחצית 2012.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: יונתן בלום

 

x