$
שווקי חו"ל

ה-SEC חקר את יבמ לגבי קשריה עם איראן

הרשות ביקשה מחברת המחשבים לספק מידע לאחר דיווחים כי חברת התקשורת הסינית ZTE מכרה מוצרים של יבמ במדינה

בלומברג 21:5925.10.12
יבמ קיבלה בקשה מרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) לתאר את יחסיה העסקיים עם איראן לאחר דיווחים כי חברת הטכנולוגיה הסינית ZTE מכרה מוצרים של יבמ במדינה.

 

יבמ סיפקה מידע לרשות, אשר השלימה את חקירתה בנושא בספטמבר, כך לפי מסמכים שפורסמו היום. כשותפתה העסקית של יבמ, ZTE צריכה לעמוד בכל דרישות הרגולטור האמריקאי, כולל סנקציות כלכליות וחוקי הייצוא, הודיעה יבמ בתגובתה לרשות ניירות ערך.

 

"איראן סומנה כמדינה שמממנת טרור על ידי משרד החוץ האמריקאי והיא נתונה לסנקציות מצד ארה"ב וכן הגבלות על הייצוא למדינה", הודיעה ה-SEC במכתב ששלחה באוגוסט ליבמ. "אנא תארו לנו את היקף, מהות ומשך היחסים שלכם בעבר בהווה ובעתיד עם איראן, בין אם דרך חברות בנות, מפיצים, משווקים או הסכמים ישירים או עקיפים", נכתב.

 

משרדי יבמ בניו יורק משרדי יבמ בניו יורק צילום: בלומברג

 

ה-SEC גם ביקשה מידע לגבי הקשרים של יבמ עם לוב, סודן וקובה. יבמ השיבה ב-10 בספטמבר כי היא "ממלאה אחר כל הסנקציות הכלכליות וחוקי הייצוא של ארה"ב, כולל אלה שקשורים למדינות שנחשבות למדינות המממנות טרור". במכתב נוסף ליבמ ב-25 בספטמבר הרשות הודיעה כי היא סיימה את חקירתה.

 

ביוני, המחוקקים האמריקאים ביקשו מ-ZTE וחברות תקשורת סיניות אחרות לפרט את עסקיהן כחלק מחקירה על השפעת התרחבותן על ביטחון ארה"ב. במכתב, שאלו המחוקקים האם ZTE מכרה "טכנולוגיית ריגול מתוחכמת" לממשל באיראן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x