שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המשקיע שהפסיד 35 מיליון שקל בחודשיים: "ההפסד שלי בהכשרה אנרגיה הוא לא טרגדיה"

הנפילות של חברות האנרגיה אתמול הביאו את המיליארדר מיכאיל מירילשוילי - שרכש באוגוסט 5.3% ממניות הכשרה אנרגיה - לאבד 90% מהשקעתו. "ההשקעות בתחום האנרגיה הן עניין לאופטימיים. אני אופטימי"

לירוי פרי 08:5322.10.12

תוצאות הקידוח המאכזבות שפרסמו הכשרה אנרגיה ומודיעין בסוף השבוע האחרון הנחיתו מכה קשה על ניירות הערך של שני הגופים בבורסה בתל אביב. מניית הכשרה אנרגיה, שבשליטת עופר נמרודי, צנחה אתמול ב־61.4% לשווי של 83 מיליון שקל בלבד. במקביל, שותפות מודיעין שבשליטת נוחי דנקנר וצחי סולטן צנחה אתמול ב־44.4% לשווי שוק של 205 מיליון שקל בלבד.

מה דעתך על מניית הכשרה התחדשות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פרט לבעלי השליטה שספגו מפלה, ניתן למנות משקיע נוסף שספג הפסד כבד של לא פחות מ־35 מיליון שקל בתוך חודשיים בלבד. קוראים לו מיכאיל מירילשוילי, מיליארדר יהודי ממוצא גיאורגי, שרכש באוגוסט האחרון 5.3% ממניותיה של הכשרה אנרגיה בתמורה ל־40 מיליון שקל - מחיר שהיה גבוה בכ־60% משווי השוק של החברה באותה העת.

 

תזמון ההשקעה של מירילשוילי - שבועיים לאחר תחילת הנפילה הגדולה של מניית הכשרה אנרגיה בבורסה בעקבות שמועות על כישלון קידוח מירה - גרם מלכתחילה להרמת גבה בקרב כמה מבכירי תחום האנרגיה, כשבסוף השבוע התקבלה החותמת הסופית, עת שהקידוח הסמוך שרה נמצא יבש. עקב כך, ההשקעה של מירילשוילי כמעט ונמחקה ושווי השוק שלה עמד אתמול בסגירת המסחר על 4.5 מיליון שקל בלבד.

 

מיכאיל מירלשוילי מיכאיל מירלשוילי צילום: מנדי הכטמן

 

"כלכליסט" פנה אתמול לקבל את התייחסותו של מירילשוילי להפסד הכבד שספג בתוך זמן כה קצר, ונתקל באדם קר רוח שלא מתרגש יתר על המידה. "אני משקיע בתחום האנרגיה שנים רבות. כשיש רווחים - כולם יודעים לשמוח, אך צריך לדעת לקבל גם הפסדים. בנוסף לכך, אני מאמין שכל דבר שקורה - קורה לטובה. זאת אחת ההשקעות הקטנות שלי בתחום ואינני רואה זאת כטרגדיה. ההשקעות בתחום הן עניין לאופטימיים, ואני אדם אופטימי מטבעי".

 

 

מיכאל מירילשוילי נולד ב־1961 בקולשי שבגיאורגיה. הוא עלה לישראל בשנת 1995 ומאז מתגורר בהרצליה. הוא נשוי ללאה ולהם שני ילדים. מירילשוילי סיים לימודי רפואה בסנט פטרסבורג שברוסיה (אז לנינגרד בבריה"מ) והוסמך כרופא ילדים. לאחר הסמכתו ותוך התאמה למצב החדש בעקבות נפילת המשטר הקומוניסטי, פנה לפעילות עסקית.

פרט לעסקי הגז, למירילשוילי עסקים חובקי עולם בתחומי הנדל"ן, וכן בתחומי ההייטק, הכוללים מרכזי פיתוח ואת הרשת החברתית ויקונטקטה - הרשת השישית בגודלה בעולם. הוא נחשב גם לתורם גדול לקהילות יהודיות במדינות חבר העמים, ומכהן כנשיא מכבי רוסיה, נשיא ארגון מרכז תורה וחסד לעולי גאורגיה וסגן נשיא הקונגרס היהודי של רוסיה וחבר העמים.

 

האחזקות בזוג הרישיונות מתחלקות בין החברות־הבנות של הכשרה אנרגיה - עמנואל אנרגיה (22.4%) ועמנואל אנרגיה חיפושי גז ונפט (19.2%) - מודיעין (29.2%), ICP (שמחזיקה ב־13.6%) אי.די.בי (5.6%), הכשרת הישוב (5%), והמפעילה, חברת GGR (שמחזיקה ב־5%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x