$
בורסת ת"א

בנק ירושלים מציע חשבון עו"ש עם פטור גורף מעמלות עו"ש ללא הגבלה

מנכ"ל הבנק, אורי פז: "הבנק יוכל להמשיך וליהנות מרווחיות עקב הניהול הרזה והיעיל שלנו"

שניר הנדלר 12:5615.10.12

בנק ירושלים השיק היום (ב') את שירותי העו"ש שלו במסגרתם הבנק מציע פטור גורף מעמלות העו"ש לכל לקוח, ללא כל מגבלה וללא זמן קצוב.

 

שירותי העו"ש ללא עמלות זמינים מהיות מיידית לכלל הציבור בכל סניפי הבנק הקיימים, כשבעתיד הקרוב יציע ירושלים שירותי בנק באמצעות פלטפורמה
של סניפי וידאו זעירים. העו"ש ללא עמלות מוצע ללקוחות פרטיים של עו"ש בשקלים.

 

לדברי הבנק, הצעות שונות של הבנקים בישראל בנושא עמלות העו"ש מוגבלות ביותר וכוללים תנאים ומגבלות רבים, מה שיוצר בלבול וחוסר אמון בקרב הציבור. המהלך הכולל של בנק ירושלים מסיר למעשה מגבלות ותנאים הקיימים בכל ההצעות האחרות .

 

מנתוני הבנק עולה כי סך העמלות המשולמות עבור עו"ש במערכת הבנקאית מסתכם בכ-2 מיליארד שקל – סכום שיכול לחזור לציבור בהנחה שהבנקים המתחרים לא ייגבו עמלות עו"ש - כמו שמציע כעת בנק ירושלים.

 

בנוסף מתחייב הבנק בניהולו של אורי פז להעניק ללקוחותיו ריבית בגובה של 50% מריבית בנק ישראל על כל יתרת זכות בחשבונות העו"ש.

 

לדברי פז, "גם לאחר השקת שירותי העו"ש, הבנק יוכל להמשיך וליהנות מרווחיות עקב הניהול הרזה והיעיל של הבנק". ההצעה המהפכנית של בנק ירושלים מתאפשרת, בין היתר, באמצעות הקמת סניפי הווידאו. הסניפים, בגודל כ-25 מ"ר, מציעים שירות בנקאי מלא, כאשר התקשורת בין הלקוח לבנקאים מתבצעת בעיקרה בשיחת וידאו המתנהלת בפרטיות, ללא תור ועם בנקאי הממוקד בלקוח.

 

כל סניף שכזה, יוכל לדברי פז לשרת עד כ-4,000 לקוחות עו"ש קבועים, וייתן שירות לקהל כ-65 שעות בשבוע לעומת כ-30 בסניף המסורתי. בהתאם, סך ההוצאות הקבועות בסניף הווידאו מסתכם בכ-450 אלף שקל לשנה, לעומת כ-1.5-2 מיליון שקל בסניף מסורתי קטן דומה. עלות הקמת הסניף הווידאו מסתכמת בכ-300 אלף שקל – 15% מעלות הקמת סניף מסורתי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x