$
בורסת ת"א

נכשלה הצעת הרכש של ישי דוידי להמ-לט

הצעת רכש המלאה לא נענתה. מדובר במחיר של 26 שקל למניה - פרמייה של 18.8% מעל מחיר השוק

גיא בן סימון 10:2614.10.12

נכשלה הצעת הרכש של קרן קרן פימי בניהולו של ישי דוידי בחברת המ-לט. פימי פרסמה באוגוסט הצעת רכש מלאה לאחזקות הציבור (39%) במחיר של 26 שקל למניה - פרמייה של 18.8% מעל מחיר השוק בעת פרסום ההצעה. זאת, לאחר שקרן פימי רכשה 60.1% ממניות המ־לט מידי חברת דיסקונט השקעות, תמורת 63 מיליון דולר.

 

המחיר הממוצע של מניית המ-לט בחצי השנה שקדמה להצעת הרכש עמד על 26.4 שקלים - 1.5% מעל מחיר הצעת הרכש, בעוד היום שער בסיס של המניה בבורסה בתל אביב עומד על 25.8 שקל.

 

פימי רשאית להגיש הצעת רכש נוספת בניסיון למחוק את מניית המ-לט מהמסחר. אם הצעת הרכש תיענה כך שאחזקותיה של פימי יעלו ל-95%, תוכל פימי לבצע הצעת רכש כפויה ליתרת המניות. אם שיעור ההיענות יביא לאחזקה מעל ל-81% אך מתחת ל-95%, פימי תרכוש מכל בעל מניות את המניות שהציע באופן יחסי, כך ששיעור אחזקתה בהמ-לט לא יעלה על 90%.

 

המ-לט, המייצרת ברזים ושסתומים למפעלים בתחום התעשייה והאלקטרוניקה ושמרבית תוצרתה מיועדת ליצוא, מחזיקה אתר ייצור עיקרי באזור התעשייה ציפורית בגליל ונחשבת כיצרנית בעלת רמות אוטומציה ותחכום גבוהות. בין לקוחותיה נמצאות חברות נפט, גז, תעשייה ושירותים מהגדולות בעולם, כגון אקסון מובייל, ג'נרל אלקטריק, אייר ליקיד, אפלייד מטיריאלס ועוד. החברה סיימה את הרבעון השני עם ירידה משמעותית בהכנסות על רקע חולשה במפעלי השבבים ברחבי העולם.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", קרן פימי צירפה את תדאה הבורסאית לרכישת השליטה בהמ־לט שצפויה להשקיע עד 6 מיליון דולר ברכישת 4%–6% ממניות המ־לט, מתוך העסקה עליה חתמה פימי לרכישת השליטה מידי חברת דיסקונט השקעות.

 

ישי דוידי ישי דוידי צילום: יונתן בלום

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x