$
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה בירידות; בסיכום שבועי ת"א 25 עלה ב-3.1%

היום המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.3% ו-0.2%, בהתאמה. מדד הבנקים השיל 2.2% בהובלת בנק מזרחי שצלל ב-3.7%. שטראוס ירדה ב-0.6% לאחר שהודיעה כי תחלק דיבידנד בסך של 140 מיליון שקל; מחזור המסחר הסתכם ב-885 מיליון שקל

שי סלינס 14:5504.10.12

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות לאחר שהבנק המרכזי באירופה השאיר את הריבית לחודש אוקטובר על רמתה הנוכחית -0.75%. מחזור המסחר הסתכם ב-885 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

בסיכום שבועי המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-3.1%. 

 

מאז תחילת 2012 ועד סוף הקיץ נפתח פער משמעותי בין התשואות של המדדים המובילים בתל אביב לאלו בארצות הברית ובאירופה. כך, עד סוף חודש אוגוסט עלה מדד S&P 500 בכ-10%, כשלעומתו עלה מדד ת"א-25 בשיעור של 1.4% בלבד. אלא שמאז סוף אוגוסט הצליחו המדדים בתל אביב להדביק את הפער, כשת"א-25 התחזק מאז בכ-10%, בעוד שבתקופה זו עלה S&P 500 ב-2.7% בלבד, וכעת הפער בין המדדים עומד על 1.5% בלבד.

 

סמנכ"ל ההשקעות באלטשולר שחם, דני ירדני, תולה את העלייה החדה במדדים בתקופה האחרונה בהתפוגגות החששות באשר לתקיפה באיראן, כמו גם בהסטת ההשקעות של בתי ההשקעות המקומיים מחו"ל חזרה לישראל, "מדברים בשוק על כך שהרבה גופים זרים נכנסו חזרה לישראל, והשאלה המרכזית היא - למה? התשובה היא שהתמחורים בארץ נמוכים. מניות הבנקים הגיעו למחירים נמוכים וחברות אחזקה נסחרות בדיסקאונט כבד. ברקע לזה קיים החשש שירד מעט מעימות צבאי עם איראן, ולפי מה שאני מבין, מועבר מסר ברור מצד ארצות הברית לישראל לנסות ולמצוא פתרון שאינו צבאי".

 

אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של כלל פיננסים, הסביר כי "אין טעם להפריד בין המשקיעים הזרים לישראלים אלא להסתכל על התמחור ולבחון האם ההשקעה בשוק הישראלי כדאית. הפילוח הזה נכון למט"ח אבל לבורסה לא משנה מה האזרחות של המשקיע. השינויים במחזורים פה דומים לשינויים במחזורים בחו"ל ויכולות להיות לזה הרבה סיבות - אוהבים להגיד איראן, אבל ייתכן כי הדבר מורכב מסיבות רבות. יכול להיות שזו הפסימיות על שוק הסלולר שהתבדתה מעט, יכול להיות שזה גם תיקון. בסך הכל, נראה שהפסימיות שהיתה לגבי השוק הישראלי התמתנה, וזה הספיק כדי להחזיר אנשים לבורסה".

 

מסיכום נתוני גיוסי החוב שביצעה לידר הנפקות עולה כי חודש ספטמבר המשיך את מגמת החולשה הכללית בשוק גיוסי החוב, הקיימת מתחילת השנה. לצד גורמי ההאטה הקיימים (חוסר יציבות באירופה, חששות מהאטה במזרח וחוסר ודאות ביטחונית באזורינו), החגים שחלו בספטמבר יצרו חופשה שנמשכה לאורך כל המחצית השנייה של החודש. היקף גיוסי החוב במהלך ספטמבר 2012 עמד על כ-2.3 מיליארד שקל, בדומה להיקף החוב שגויס במהלך ספטמבר 2011 וגידול של למעלה מ-50% בהשוואה לכ-1.1 מיליארד שקל בחודש אוגוסט 2012.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות במרכז

 

שטראוס הודיעה הבוקר כי תחלק דיבידנד בסוף נובממר בסך של 140 מיליון שקל. מהחברה נמסר כי יתרת הרווחים לחלוקה אחרי החלוקה הצפויה של הדיבידנד תעמוד על 1.19 מיליארד שקל.

 

כן פייט העוסקת בפיתוח תרופות למחלות דלקתיות ומחלות כבד, הודיעה על תחילת המסחר בארה"ב. החבר תיסחר ב-ADR אשר תסחרנה במסגרת המסחר מעבר לדלפק בארה"ב (OTC), תחת הסימול CANFY.

 

מניית מלאנוקס רושמת עליות של מעל ל-3% לאחר שחזרה אמש מוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי.

 

ענקית הגנריקה הישראלית טבעהפסיקה את הניסוי בשלב השלישי לתרופה של ביוג'ן ורוש, ריטוקסן (rituxan), שמיועדת לטיפול בסרטן הדם. היקף מכירות התרופה ב-2011 עמדו על 6.6 מיליארד דולר. טבע עצרה את הניסוי על מנת לאמוד את ההתפתחויות העתידיות של התרופה ולעמוד בקנה אחד עם הדרישות של ארגון התרופות והמזון בארה"ב (FDA) ולמקבילו האירופי (EMA).

 

אוסקר כצנלסון (58) עוזב את נאנט נדל"ן. כצנלסון, ממייסדי החברה, והמכהן כמנכ"ל נאנט מאז מאי 2005, הודיע הבוקר כי לא יאריך את הסכם העסקתו מעבר למועד סיומו הקרוב- יולי 2013. הסיבה הרשמית, כפי שפורסמה בהודעת הבורסה היא "חילוקי דעות בינו לבין בעלי השליטה בעניינים הנוגעים לאופן ניהול עסקיה של החברה".

 

UBS העלה את מחיר היעד של סלקום, בזק ופרטנרוחזר על המלצת "קנייה" למניות חברות הסלולר לאור ההתייצבות בסביבת המחירים. מחיר היעד של סלקום עלה ל-43 שקלים - 10 שקלים ממחיר השוק, מחיר היעד של בזק עלה ל-6.3 שקלים - 1.7 שקלים מעל מחיר השוק, ומחיר היעד של פרטנר עלה ל-26 שקלים - 5.5 שקלים מעל מחיר השוק.

 

את ירידות השערים בבורסה הובילו מניות הבנקים הגדולים מזרחי-טפחות, לאומי, דיסקונט והפועלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x