שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דש איבדה יותר ממיליארד שקל למתחרים מתחילת 2012

מנתוני העברות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות לחודש אוגוסט עולה כי המצב בדש-איפקס מחריף, ומתחיל להקרין לשלילה גם על מיטב. אלטשולר שחם ממשיכים לשבור שיאים של גיוסים מהמתחרים

אסף גילעם 13:5224.09.12
שפל חדש לבית ההשקעות דש איפקס – רגע לפני המיזוג עם מיטב, רשמו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של דש העברות למתחרים בהיקף של 172 מיליון שקל בחודש שעבר, כך עולה מנתוני האוצר. סך הכל, בית ההשקעות, בניהולו של המנכ"ל קובי לוינסון שחזר כדי לנצח על המיזוג, איבד כבר 1.1 מיליארד שקל מתחילת 2012.

 

לא ברור האם זהו מצבו של דש שמקרין שלילית גם על קופות מיטב, שצפויות לעבור לניהול משותף. מה שבטוח הוא, שבית ההשקעות שבשליטת משפחת סטפק רשם לראשונה מזה שנתיים העברות למתחרים. קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של מיטב רשמו באוגוסט העברה של 9 מיליון שקל למתחרים. מתחילת השנה, מצבן עדיין טוב לאין שיעור מזה של דש, עם העברות חיוביות בהיקף של 227 מיליון שקל ב-2012.

 

גילעד אלטשולר, אלטשולר שחם גילעד אלטשולר, אלטשולר שחם צילום: עמית שעל

 

ברמה חודשית, בולטים גם לשלילה בתי ההשקעות אנליסט והלמן אלדובי. בתי ההשקעות הקטנים שהציגו תשואות חלשות מתחילת 2012 מאבדים בחודשים האחרונים כספים בקצב הולך וגובר - פגיעה שהיא משמעותית יותר עקב גודל הנכסים שלהם. אנליסט מנהלים כיום בקופות ובקרנות 4.86 מיליארד שקל והלמן אלדובי כ-6.61 מיליארד שקל. אנליסט ספג באוגוסט העברות למתחרים בהיקף של 34 מיליון שקל – הסך הגדול ביותר מאז מרץ 2009. בהלמן אלדובי ספגו באוגוסט העברות למתחרים בהיקף של 45.7 מיליון שקל.

 

מנגד, מי שממשיך לשבור שיאים, ולקלוט את הכספים שעוברים מן המתחרים הינו ללא ספק בית ההשקעות אלטשולר שחם. בחודש שעבר עברו לקופות וקרנות אלטשולר לא פחות מ-411 מיליון שקל. סך הכל מתחילת השנה העביר אליו אלטשולר שחם 2.28 מיליארד שקל על חשבון המתחרים.

 

ילין לפידות גם כן שומרים על המגמה החיובית מתחילת השנה. באוגוסט העבירו ילין לפידות מן המתחרים 163 מיליון שקל. סך הכל מתחיל השנה זכו בילין לפידות להעברות בהיקף של 1.3 מיליארד שקל מן המתחרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x