$
בורסת ת"א

מידרוג מכניסה את האג"ח של דסק"ש המדורגות ב A3 לרשימת מעקב

לפי חברת הדירוג העלייה בסיכון הפיננסי של החברה, על רקע ההתפתחויות האחרונות בקבוצת אי.די.בי, עשויה להקשות על דיסקונט השקעות לגייס חוב בשוק האג"ח

יניב רחימי 20:1513.09.12

חברת דירוג האשראי מידרוג הכניסה הערב (ה') את דירוג אגרות החוב שהנפיקה חברת דיסקונט השקעות, בשליטתו של נוחי דנקנר, לרשימת מעקב עם השלכות שליליות. במידרוג מציינים שהעלייה בסיכון הפיננסי של החברה, על רקע ההתפתחויות האחרונות בקבוצת אי.די.בי, יש בהן להציב בפני החברה אתגרים פיננסיים, בין השאר, בקשר עם נגישותה למקורות מימון בטווח הזמן הקצר-בינוני.

 

גורם נוסף שתרם להחלטה של מידרוג הוא הודעת החברה הבת, כור, שדיווחה בחודש יוני האחרון על הקפאת עסקת המיזוג עם דסק"ש, אשר עשויה הייתה לתרום לחיוב למצבה הפיננסי של החברה.

 

בחודשים האחרונים ביצעה דיסקונט השקעות מספר מהלכים ששיפרו את רמת הנזילות שלה. אלו כוללים, בין היתר, את מכירת אחזקות החברה במקסימה תמורת
נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי צילום: יונתן בלום

 

כ-155 מיליון שקל ובהמלט תמורת 255 מיליון שקל. אלא שבמידרוג ציינים שיתרות הנזילות של דיסקונט השקעות מסתכמות כיום בכ-900 מיליון שקל בעוד שצורכי שירות החוב של החברה בארבעת הרבעונים הקרובים צפויים להסתכם בכ-1.1 מיליארד שקל.

 

בדיסקונט השקעות מצפים להשלים את החסר באמצעות תקבולי דיבידנדים מהחברות המחזקות ובניהן סלקום ושופרסל. אולם המשך שירות החוב מתבסס להערכת מידרוג על מכירת נכסים.

 

באמצע מאי השנה מידרוג כבר הורידה את דירוג אגרות החוב של דיסקונט השקעות מ A1 ל A3 עם אופק דירוג שלילי.

 

תשואות האג"ח של דיסקונט השקעות, הנושקות ל-20%, גבוהות ביחס לתשואות של אגרות חוב אחרות בקבוצת הדירוג ה- A, ומעידות על החשש של המשקיעים ביחס ליכולת הפירעון של החברה.

 

בשונה ממידרוג, המשקיעים באגרות החוב של דיסקונט השקעות לא מתרגשים מההתפתחויות השליליות בגזרת חברת האם, אי.די.בי אחזקות שלדו"חותיה הוצמדה הערת עסק חי. מאז סוף יולי זינקו אגרות החוב של דסק"ש בחדות כשאג"ח ו', הסדרה הארוכה ביותר, השלימה ראלי של כ-26% בתוך חודש וחצי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x