בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": מנורה והראל איימו לפוצץ ההסדר בדלק נדל"ן, תשובה שלף 10 מיליון שקל

עקרונות הסדר החוב זוכים לתמיכת כל הנציגויות, אך מחלוקת בין נציגויות ה' ו-כ"ה על 10 מיליון שקל בלבד איימה לטרפד אותו. הפתרון: תשובה יביא את הכסף

לירוי פרי 18:2308.09.12
מעל לשנה חלפה מאז תחילת המשא ומתן בהסדר החוב בדלק נדל"ן - והסאגה נמשכת. מדובר במחלוקת בין שתי נציגויות (ה' ו-כ"ה) על אופן החלוקה של כ-10 מיליון שקל בלבד. ל"כלכליסט" נודע כי לאחר עוד מרתון דיונים בסוף השבוע, שבו הבהירו הראל ומנורה לתשובה כי לא יהיו מוכנים לוותר על סכום נוסף, החליט בעל השליטה בחברה שלא לקחת סיכון שהסדר החוב יקרוס - ולהזרים עוד 10 מיליון שקל.

 

לפני כשבוע נפל מתווה הסדר החוב הראשון, שנחתם מול מנורה והראל (נציגות ה'). על השולחן הונח מתווה חדש, שהציעו אדוארד קלר ועו"ד גיא גיסין (נציגות כ"ה) - 750 מיליון שקל במזומן שישולמו על פני 7 שנים, ולהם יועמדו בטוחות מלאות מצד תשובה. בנוסף, יצורף מנגנון אפסייד אופציונאלי בהיקף של 80 מיליון שקל נוספים, אשר ישולמו רק במידה שמניות קבוצת דלק יזנקו פי-שניים בשמונה השנים הבאות.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: גיא אסיאג

 

לאחר ויכוחים ומחלוקות בין הסדרות השונות, נראה היה שכולם התיישרו על פי המתווה החדש. ואולם נותרה מחלוקת אחת פשוטה - כיצד יחולק תשלום המזומן הראשון בהיקף של 50 מיליון שקל. בעוד סדרה ה' טענה כי יש לבצע חלוקה באופן יחסי על פי גודלה של כל סדרה (פארי פאסו), בסדרה כ"ה טענו כי יש להם עדיפות. לבסוף, החליט כאמור תשובה לגשר על הפער מכיסו והוא ישלם כ-10 מיליון שקל נוספים לשתי הסדרות יחד. כך או כך, מדובר בתספורת של כ-65%.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x