$
בורסת ת"א

נוחי דנקנר במכתב לעובדי אי.די.בי: "מאמין ששותפים ראויים יצטרפו בקרוב"

יו"ר אי.די.בי במכתב לעובדי ומנהלי הקבוצה, לאחר פרסום ההפסד של 1.3 מיליארד שקל ברבעון השני והערת עסק חי: "אני מתכוון להמשיך לפעול ולנקוט בכל דרך אפשרית כדי להגן על כספו של כל מי שהשקיע בחברות הקבוצה - נפעל להזרמת כספים, נמכור נכסים, נמשיך בצעדי התייעלות וקיצוצים בהוצאות - נעשה כל מה שיידרש"

כלכליסט 15:1501.09.12

"עובדים ומנהלים יקרים, אנו עוברים בעת הזאת ימים קשים. לכולנו לא קל. אולם אני מאמין ובטוח שנצא מהמצב המשברי מחוזקים כשפנינו קדימה" - כך כותב יו"ר אי.די.בי נוחי דנקנר לעובדי ומנהלי החברה, לאחר פרסום ההפסד הגדול של החברה ברבעון השני - 1.3 מיליארד שקל - והערת "עסק חי" שהתלוותה אליהם.

 

"אנו מתמקדים בימים אלה במגעים לצירוף משקיעים לקבוצת אי.די.בי ואני מתרשם ומאמין ששותפים ראויים יצטרפו בזמן הקרוב", אמר דנקנר.

 

דנקנר מוסיף במכתבו: "לאי.די.בי אחזקות יתרות מזומנים המספיקות לתשלום חוב לתקופה של קרוב לשנה. האתגר שבפנינו הינו להמשיך ולהגדיל את היתרות הנזילות של החברה באופן משמעותי. בתקופה האחרונה אנו פועלים בדבקות להשגת מטרה זו, ואני בוטח ביכולתנו לעמוד בה".

 

דנקנר כותב עוד: "אני מתכוון להמשיך לפעול ולנקוט בכל דרך אפשרית על מנת להגן על כספו של כל מי שהשקיע בחברות הקבוצה, לשמור על זכויותיהם של כל בעלי החוב ושל כל בעלי המניות. על כך אני נאבק ואמשיך להיאבק עד להתייצבות. אנו עובדים יומם ולילה, איננו נרתעים מביצוע כל הצעדים הנדרשים: נפעל להזרמת כספים, נמכור נכסים, נמשיך בצעדי התייעלות וקיצוצים בהוצאות - נעשה כל מה שיידרש.

 

"הובלנו בשנה האחרונה מהלכים דרמטיים אשר הגדילו את נזילות הקבוצה, בין היתר עסקת המיזוג של מכתשים אגן עם כמצ'יינה, מכירת מספר חברות, ביניהן: פאנדטק, המ-לט ומקסימה; ביצענו גיוס הון באי.די.בי אחזקות; השלמנו מהלכי מימון מחדש; הובלנו מכירה של חלק מנכסי כלל ביטוח שאינם בישראל ומכרנו את השליטה באחת הזרועות המרכזיות של הקבוצה, כלל תעשיות, דבר שהגדיל משמעותית את יתרות המזומנים של אי.די.בי פתוח.

 

"אני ממשיך להוביל מהלכים אשר ייצרו רמת נזילות גבוהה בכל חברות הקבוצה ובמיוחד באי.די.בי אחזקות. לשם כך אנו מתמקדים בימים אלה במגעים לצירוף משקיעים לקבוצת אי.די.בי ואני מתרשם ומאמין ששותפים ראויים יצטרפו בזמן הקרוב.

 

נוחי דנקנר. "נעשה כל מה שיידרש" נוחי דנקנר. "נעשה כל מה שיידרש" צילום: עמית שעל

 

"על אף משבר הנזילות שפוקד אותנו חשוב לזכור שלקבוצת אי.די.בי פורטפוליו של נכסים איכותיים, אבני יסוד בכלכלה הישראלית, בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי. בשופרסל ובסלקום קיימת תנופה של התחדשות והסתגלות לסביבה העסקית המשתנה תוך ביצוע מהלכי התייעלות גדולים; כלל ביטוח ממשיכה להיות חברה מצוינת אשר ביצועיה צפויים להשתפר, כמו יתר חברות הפיננסים, ביחד עם שיפור השווקים; כך גם המצב לגבי קרדיט סוויס, בנק חזק וסולידי, שערכו יעלה משמעותית ברגע שיושג פתרון לכלכלה האירופית; קבוצת נכסים ובנין ממשיכה לצמוח בעקביות בהתבסס על פורטפוליו של נכסים איכותיים; ומכתשים אגן שממשיכה לצמוח ולהציג רמות שיא במרבית הפרמטרים.

 

"אני משוכנע שהמהלכים להגדלת הנזילות של אי.די.בי אחזקות, לצד מהלכי התייעלות וחסכון נרחבים וביחד עם החזרת החברות התפעוליות של הקבוצה לתנופת צמיחה, עשייה והתחדשות, כל אלו יובילו אותנו לעתיד טוב.

 

"לכולנו - עובדים, מנהלים, בעלי עניין שונים, בעלי חוב ובעלי מניות, יש עניין משותף - לייצר סביבת עבודה של רצון טוב בה החברה תמשיך לפעול ובמרץ על-מנת לצלוח את המשבר הנוכחי. בעבר ידענו להתמודד עם משברים בנחישות, בדבקות, ותוך הקרבה. כך נעשה גם הפעם.

 

"אני מבקש להודות לכם, עובדים יקרים, על המסירות, על המקצוענות ועל הנחישות ובמיוחד על היותכם שותפים לדרך. בהזדמנות זו אני מבקש לאחל לכם ולמשפחותיכם שנה טובה ומאושרת, שנה של בשורות טובות. שלכם, נוחי דנקנר"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x