$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": "אני לא רוצה לספר לכולם מה הצעת לי"

בדיון בוועדת הכלכלה בנושא דלק נדל"ן לפני כחודש נחשף כי המנכ"ל ערן מיטל פנה במהלך המו"מ לגיא גיסין מנציגות כ"ה והציע לו להיות "עו"ד בתיק מסוים". כעת מתברר כי מאחורי ההצעה עמד היו"ר רוני אלרואי

לירוי פרי 07:4523.08.12

מדוע הציע יו"ר דלק נדל"ן, רוני אלרואי, לעו"ד גיא גיסין, מנציגות אג"ח כ"ה, המתנגדת הגדולה להסדר החוב בחברה, לשמש כעורך דינו? במסגרת הדיונים על הסדר החוב בדלק נדל"ן, התקיים ב־17 ביולי דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה־הכהן. מפרוטוקול הדיון עולה כי מנכ"ל דלק נדל"ן, ערן מיטל, הציע לגיסין "להיות עורך דין של תיק מסויים".

 

ל"כלכליסט" נודע כי מאחורי "התיק המסויים" עומד לא אחר מאשר רוני אלרואי, יו"ר דלק נדל"ן וחתנו של בעל השליטה, יצחק תשובה. מיטל התבקש להיות המתווך ולשאול, לבקשתו של אלרואי, האם עו"ד גיסין יסכים לטפל בתיק של אלרואי מול בנק דיסקונט - נושה מרכזי של קבוצת קמן אחזקות, שבשליטת אלרואי ושמצויה גם היא בהסדר חוב. גיסין סירב להצעה.

 

גיסין, יחד עם חברו לנציגות אדוארד קלר, מובילים את קו ההתנגדות להסדר החוב בדלק נדל"ן, שמצוי בנקודת רתיחה. לקראת סוף הדיון בוועדה, התפרץ גיסין לעברו של מיטל בטענה כי האחרון פנה אליו בהצעה שנויה במחלוקת. דבריהם תועדו בפרוטוקול הוועדה, ולהלן קטעים מתוכו:

 

גיסין: "ערן, אתה שקרן. אתה נפגשת איתי בשבוע שעבר, אני לא רוצה לספר מה הצעת לי. אני לא רוצה להכניס את זה".

מיטל: "אתה יכול לספר".

גיסין: "ערן, אני מציע שתיבדק, הכול ייבדק. אני מוכן לבוא, ואדוארד (קלר - ל"פ) יבוא, בוא נבדוק".

מיטל: "שייבדק".

ח"כ שאמה־הכהן: "מה הוא טוען שהצעת לו?"

מיטל: "הוא טוען שהצעתי לו - אני אגיד, זה בכלל לא קשור לחברה - להיות עו"ד בתיק מסוים, לא קשור לכלום".

קלר: "קשור גם קשור".

אסתר כץ (משקיעה): "קשור מאוד. זה שוחד".

מיטל: "הוא מייצג אותי בתיק אישי, ואני חושב שהוא עו"ד מעולה".

יהודה רסלר (עו"ד המייצג מחזיקים פרטיים בדלק נדל"ן): "זה חמור מאוד".

 

גיסין. "ערן, אתה שקרן" גיסין. "ערן, אתה שקרן" צילום: אוראל כהן

 

קבוצת קמן נמצאת בתהליך ממושך של הסדר חוב מול נושיה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. למרות התקדמות עם מחזיקי האג"ח, שלהם חייבת החברה כ־70 מיליון שקל, נפער בור בינה לבין דיסקונט. לקבוצת קמן והחברות־הבנות שלה חוב כולל כלפי דיסקונט בהיקף של כ־450 מיליון שקל וכמעט כל נכסי החברה משועבדים לטובתו. במאי נסוג הבנק מההבנות שאליהן הגיע עם החברה, והודיע כי הוא בוחן את כל האפשרויות, כולל מימוש חברות מהקבוצה.

 

גיא גיסין וערן מיטל סירבו למסור תגובה. רוני אלרואי מסר בתגובה כי אין לו מושג במה מדובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x