$
בורסת ת"א

רמי שביט מוכר את אופיס דיפו לצחי פישביין ללא תמורה

זאת פחות משנתיים אחרי שרכש את אופיס דיפו ב-178.6 מיליון שקל; במקביל מנסה פישביין לגבש קבוצת משקיעים שתזרים לרשת 30 מיליון שקל

גיל קליאן 14:5119.08.12

פחות משנתיים אחרי שרכש את אופיס דיפו ב-178.6 מיליון שקל – רמי שביט מוכן להיפטר מאופיס דיפו בחינם. קבוצת המשביר של שביט דיווחה היום (א') לבורסה כי היא חתמה על מזכר הבנות למסירת הרשת ללא תמורה למנכ"ל הטרי צחי פישביין, שמנסה לגבש קבוצת משקיעים שתזרים לרשת 30 מיליון שקל.

אם תוך 60 יום לא ימצא פישביין גופים שיהיו מוכנים להזרים מזומן לתוך רשת הציוד המשרדי והאלקטרוניקה – ההסכם בין הצדדים יבוטל.

 

שביט רכש את אופיס דיפו מהרשת העולמית באוקטובר 2010 על מנת להגדיל את הנפח ומחזור הפעילות של קבוצת המשביר. מאז, פעילות הרשת רק מידרדרת. הרשת מגדילה את הפסדיה משנה לשנה, ולאחר הרכישה התגלו בה טעויות חשבונאיות שחייבו את שביט להזרים לה כספים ולרשום מחיקות שהגדילו את ההפסדים. בעקבות אותן טעויות הודח המנכ"ל הקודם ניסים ממו, ופישביין השתלט על התפקיד בפברואר האחרון.

 

פישביין הבטיח לייצב את הרשת עד הרבעון השלישי. כעת נראה כי הכרזה זו היתה אופטימית מדי – המשביר דיווחה כי הרשת צפויה לרשום הפסד של 20 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, ובמשביר מנסים להעביר את פעילות הרשת לסעיף "פעילות מופסקת" וזאת על מנת לא לסבול יותר מתוצאות הרשת בשורת הרווח התפעולי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x