$
בורסת ת"א

מנכ"ל הכשרה אנרגיה: "תקלות קורות. לא השקענו כסף לחינם"

כך אמר אוהד מראני בתדרוך עיתונאים שערכו השותפים ברישיונות "שרה" ו"מירה" בעקבות הדיווחים שגררו ירידיות חזקות במניית הכשרה אנרגיה. "היו שמועות לא מבוססות ואני רוצה להבהיר שעדיין לא הגענו לחולות תמר"

ליאור גוטמן 11:4013.08.12

"אנחנו מחזיקים רישיונות מצוינים ולכן השקענו המון כסף בקידוחים. קיבלנו דו"ח מצוין מחברת נידרלנד והם בוודאי יודעים מה שהם עושים. תקלות קורות וזה חלק מהביזניס הזה בוודאי בקידוחי מים עמוקים, כך אמר הבוקר (ג') מנכ"ל הכשרה אנרגיה אוהד מראני בתדרוך עיתונאים שערכו השותפים ברישיונות "שרה" ו"מירה" בעקבות הדיווחים שגררו ירידיות חזקות במניית הכשרה אנרגיה.

 

"השוק לא אוהב את זה אבל צריך לתת לזה מענה. התקלה שלנו ידועה לכולם והיא לא מפתיעה וניתן לטפל בה. אני מזכיר שכל הקידוחים האחרונים (שמשון, לוויתן - ל"ג) היו בהם בעיות ולבסוף הגיעו לממצאים", הוסיף מראני. 

 

כזכור, ביום חמישי האחרון התפרסמו ידיעות בתקשורת כאילו קידוח "מירה" הגיע לשכבת המטרה שלו ולא נמצאו שם סימני גז. הפרסום הוליד גל שמועות שגרם בין השאר להודעת הבהרה מצד הכשרה אנרגיה לפיה הקידוח טרם הגיע לשכבת המטרה, ותגובה עצבנית של השוק שלוותה בירידות חדות של עשרות אחוזים במניות הכשרה אנרגיה ומודיעין, שתי החברות הבכירות ברישיונות "שרה" ו"מירה".

 

"ברישיון שלנו שלנו נתקלנו בתקלה בעומק של 4,600 מטר שם המקדח פגש בכיס גיאולוגי, מערה (CAVERN), שהפתרון הכי טוב שנלקח בחשבון הוא לעצור את הקידוח ולעבור לפעולה אלכסונית שתגע במטרה. זה מהלך מקובל שלא היינו צריכים לקרוא לעזרה מחו"ל לקבלת ציוד מיוחד. היו שמועות לא מבוססות בנושא ואני רוצה להבהיר - עדיין לא הגענו ל"חולות תמר" (מטרת הגז המיועדת). כשנסיים את הקידוח למטרת הגז נמשיך לקידוח למטרת הנפט וההחלטה תתקבל לאחר התייעצות עם כלל השותפים. מתי נעשה ואיך אין לי תשובה עדיין", הבהיר מראני.

 

קידוח מירה ושרה קידוח מירה ושרה

 

מראני חידד והסביר שהמקדח עצר בנקודה בה דגימות הקרקע אינן דומות לדגימות הצפויות מהרכבן, ומכן האינדיקציה שמטרת הגז טרם הושגה. לטענת החברה המפעילה GGR, שמחזיקה ב-5% ברישיונות הקידוח, מטרת הגז ממוקמת בעומק 4,800-5,000 מטר כאשר עומק הקידוח המתוכנן יגיע עד לעומק של 5,200 מטר כאשר מבחינת לו"ז התכנון הוא להשיג את העומק הדרוש בתחילת ספטמבר הקרוב.

 

בהתייחסו לתגובת השוק אמר מראני שחלק מהמשקיעים ציפו לתאריך מסוים, אבל ידיעות לא מבוססות ובריחת משקיעים גרמו לחרדה. "אולי היינו צריכים להגיב יותר מהר ואז הסחף של התקשורות ומכירת מניות לא הייתה נגרמת. בין שלשום להיום לא קרה שום דבר מהותי והעבודה מתקדמת ואולי זה לא כל המידע שיש למשקיעים. אנחנו לא יכולים להסביר את השוק".

 

צחי סולטן ששותף במודיעין הסביר שאחת הסיבות למפגש ההבהרה "כשיש ספקולציות אז הכיוונים הם בד"כ רעים. חלק מהמשקיעים לא הבינו אולי את הדיווח שיצא בסו"פש אבל אנחנו דוגלים ברמת שקיפות גבוהה. אנחנו מאוד מאמינים ברישיונות", סיכם.

 

מנכ"ל ICP מולי רבינא הוסיף שרמת השקיפות שיש בקידוחים אלו "אין לה אח ורע. תוספת התקציב של 4 מיליון דולר הוא רק 5 אחוז מכלל התקציב המקורי של הקידוח ברישיון מירה. זה נלקח מראש בחשבון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x