שווקי חו"ל

פייזר שילמה 40 מיליון דולר כדי ליישב תביעה על שוחד מחוץ לארה"ב

רשות ניירות ערך האמריקאית טוענת שעובדים של פייזר בשמונה מדינות כולל רוסיה וסין שילמו לפקידים כדי להגדיל את מכירות החברה. לפני מספר ימים הודיעה טבע כי היא נחקרת על ידי ה-SEC באותו נושא בקשר לפעילותה באמריקה הלטינית

סוכנויות הידיעות 19:2407.08.12
יצרנית התרופות פייזר הסכימה לשלם 26.3 מיליון דולר לרשות ניירות ערך האמריקאית כחלק מהסכם פשרה עם הממשל האמריקאי בעקבות חקירת תשלומים לא חוקיים כדי לזכות בעסקים מחוץ לארה"ב.

מה דעתך על מניית PFIZER:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

רשות ניירות ערך האמריקאית טוענת שעובדים של פייזר בשמונה מדינות, כולל רוסיה, בולגריה, סין וקרואטיה, שילמו "תשלומים אסורים" לפקידים זרים כדי להשיג אישורים רגולטורים, מכירות, ולהגדיל את המרשמים למוצרי החברה.

 

לפי ה-SEC פייזר ו-Wyeth אותה רכשה פייזר ב-2009, הסכימו לשלם סכום כולל של יותר מ-45 מיליון דולר כדי ליישב את התביעה. פייזר גם חתמה על הסכם מקביל עם משרד המשפטים האמריקאי לפיו נקנסה ב-15 מיליון דולר כדי ליישב חקירה באותו עניין.

 

ארכיון ארכיון צילום: סי די בנק

 

לפני מספר ימים הודיעה ענקית הגנריקה הישראלית טבע כי היא קיבלה זימון מה-SEC בחודש שעבר להעביר לידי הרשות מסמכים הקשורים לפעילותה של טבע באמריקה הלטינית, בקשר לעמידה בתנאי החוק האמריקאי למניעת שוחד במדינות זרות.

 

טבע, החברה הגדולה ביותר בישראל, היא האחרונה בשורה של חברות שנחקרו במסגרת חקירת ה-SEC של תעשיית התרופות לגבי פעילות במדינות זרות. הרשות חוקרת האם החברות פועלות בהתאם לחוק מניעת שחיתות במדינות זרות שאוסר על חברות לשלם שוחד ל"פקידים זרים" במדינות האלה כדי לקדם עסקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x