$
שווקי חו"ל

ה-FDA אישר לטבע לשווק גרסה גנרית לסינגולייר של מרק

הסינגולייר, המוצר הנמכר ביותר של חברת מרק, היא תרופה לאסתמה ואלרגיה עם מכירות של 5 מיליארד דולר בשנה. מלבד טבע, חברות נוספות שקיבלו אישור - מילן ונוברטיס

סוכנויות הידיעות 14:4604.08.12

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הודיע אתמול (ו') כי העניק ל-10 יצרניות תרופות אישור לשיווק הגרסאות הגנריות הראשונות של סינגולייר, תרופה לאסתמה ואלרגיה בשווי 5 מיליארד דולר לשנה - שהיא המוצר הנמכר ביותר של חברת מרק.

 

עם יצרניות התרופות, שהגרסאות הזולות שלהן לסינגולייר צפויות לגזול במהירות שני שלישים ממכירות תרופת המותג, נמנות טבע, מילן ויחידת סנדוז של נוברטיס. בניגוד לרוב התרופות לאלרגיה החוסמות את החלבון היסטמין, סינגולייר חוסמת חלבונים בשם לויקוטריאנים הגורמים לדלקת.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מרק סומכת על התרופות הניסיוניות שבדרך שיזכו באישור ויסייעו בקיזוז הירידה במכירות סינגולייר. בשנה וחצי הקרובות מרק מתכוונת לבקש אישורים לשש תרופות, כולל יישומים שיווקיים לסוגים חדשים של טיפול בנדודי שינה ובבריחת סידן.

 

טבע עמדה בתחזיות

 

טבע פרסמה ביום חמישי האחרון את דו"חותיה לרבעון השני של השנה, עמדה בתחזיות המוקדמות של האנליסטים והכריזה על חלוקת דיבידנד של 25 סנט למניה.

 

בשורה העליונה המכירות ברבעון השני של השנה עמדו על 5 מיליארד דולר, בהשוואה למכירות של 4.2 מיליארד דולר ברבעון השני של 2011.

 

הרווח הנקי של טבע עלה ב-14% והסתכם ב-1.1 מילארד דולר, בעוד שהרווח הנקי למניה עלה ב-16% ל-1.28 דולרים למניה. התחזיות המוקדמות של האנליסטים עמדו על הכנסות של 5.09 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.28 דולרים למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x