שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

GM צופה שההפסד באירופה יימשך לפחות עד סוף השנה

יצרנית הרכב הגדולה בעולם הדיחה את ראש החטיבה האירופית, ושינתה את ההערכות שלפיהן פעילותה באירופה תתאושש במחצית השנייה של 2012

סוכנויות הידיעות 18:3717.07.12

ג'נרל מוטורס (GM) צפויה לדווח על הפסדים נרחבים באירופה בהמשך השנה, בניגוד להערכות קודמות שלה שצפו התאוששות במחצית השנייה של 2012 — כך אמרו ל"וול סטריט ג'ורנל" מקורבים לחברה.

 

הדיווחים על התחזית העגומה של יצרנית הרכב הגדולה בעולם מבחינת היקף מכירות החלו לצוץ

לאחר שיצרניות רכב אחרות הזהירו מפני החרפת ההפסדים באירופה, לנוכח השפעתם של משבר החובות וההאטה הכלכלית על מכירות הרכב ביבשת. פורד התריעה בחודש שעבר כי היא צופה שההפסדים שלה בזירה הבינלאומית ישולשו במחצית השנייה של 2012, בייחוד בשל ההפסדים הגדלים והולכים בפעילותה באירופה.

 

צמרת ההנהלה של GM אותתה על כך שהיא מתוסכלת מהקצב שבו מתקדמים המאמצים לשקם את פעילות החטיבה האירופית. בשבוע שעבר סגן יו"ר GM סטיבן גירסקי הדיח את קארל פרידריך שטראקה, שעמד בראש GM אירופה. תחזיותיו של שטראקה לגבי הפעילות העסקית ומצב השוק היו אופטימיות מדי לדעת החברה, והוא לא ביצע מספיק שינויים בפעילות של מותג אופל.

 

GM נחושה בדעתה לשפר את ביצועי אופל ולא לסגור את החטיבה, אף שמצבה מדרדר את GM כולה מאז שהחברה עברה ארגון מחדש ב־2009 בעקבות פשיטת רגל. GM הפסידה 300 מיליון דולר באירופה ברבעון הראשון, אולם היא צופה שביצועי אופל ישתפרו לקראת סוף 2012.

 

מכירות אופל באירופה צללו בחמשת החודשים הראשונים של השנה ב־15.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. תעשיית הרכב כולה רשמה ירידה של 7.7% באותה תקופה.

גירסקי יחליף את שטראקה בראשות החטיבה האירופית עד שיימצא לו מחליף לטווח הארוך. גירסקי הוא הבכיר השלישי בשמונה חודשים, והאחרון בשורה של מנהלים שניסו לשפר את מצבה של GM אירופה עוד משנות התשעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x