$
בורסת ת"א

מזור רובוטיקה קיבלה אישור FDA לשיווק המערכת הרובוטית בארה"ב

בהתאם לאישור שהתקבל, החברה רשאית לשווק את המערכת Renaissance, שאושרה עד עתה ליישומים שונים בניתוחי עמוד שדרה בלבד, גם עבור ניתוחי מוח

שניר הנדלר 10:4916.07.12

חברת מזור רובוטיקה דיווחה היום (ב') כי קיבלה ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור לשיווק מערכת ה- Renaissance שפיתחה לפרוצדורות מוח בארה"ב.

 

לדברי החברה, עם קבלת האישור היא הפכה לחברה היחידה בעולם שקיבלה אישור לשיווק בארה"ב של רובוט המאפשר ביצוע ניתוחי מוח ברמת הדיוק גבוהה.

 

בהתאם לאישור שהתקבל, החברה רשאית לשווק בארה"ב את המערכת, שאושרה עד עתה ליישומים שונים בניתוחי עמוד שדרה בלבד, גם עבור ניתוחי מוח. לדברי מזור, האישור שהתקבל מותיר את השימוש במגוון רחב מאוד של ניתוחים ובכללם ניתוחים פתוחים, ניתוחים בפולשנות מזערית ואף ניתוחים מלעוריים.

 

בהודעתה מציינת מזור כי היא מתכוונת להציע את המערכת כמוצר עצמאי או כאפליקציה שניתנת להוספה ללקוחותיה הנוכחיים והעתידיים, ובתור שכזה יתומחר בנפרד במחיר שטרם נקבע.

 

לדברי מנכ"ל מזור אורי הדומי, "הכניסה לתחום ניתוחי המוח תאפשר להגדיל את שוקי היעד ופוטנציאל המכירות. כמחצית מהרופאים העושים שימוש במערכת הרובוטית שלנו בניתוחי גב ועמוד שידרה הם נוירו-כירורגים שעשויים למצוא עניין בשימוש במערכת גם לצרכי ניתוחי מוח", הוסיף הדומי.

 

עם השקתו המסחרית של היישום החדש, מתכוונת מזור להציע את המערכת לרופאים המנתחים בבתי החולים ובמרכזים הרפואיים בהם פועלת החברה, כסטנדרט טיפולי בתחום ניתוחי המוח וגם עבור יישומים לגירוי מוחי באמצעות אלקטרודות ולהחדרת שתלים במוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x