$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": דנקנר מכר את המ-לט לקרן פימי תמורת 60 מיליון דולר

דסק"ש מקבוצת אי.די.בי חתמה על הסכם למכירת 60% ממניות המ-לט. מדובר בעסקת מכירה שניה שמבצע דנקנר תוך חודש, לאחר שמכר את מקסימה בפרמיה של 36%

גולן חזני 23:1126.06.12

אחרי שהסכים למכור את כלל תעשיות ללן בלווטניק, ואת משאב למשפחת לבנת, נכנסת דסק"ש לעסקה משמעותית נוספת ונפרדת מחברת המ-לט. דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי חתמה הלילה על מכירת 60% ממניות חברת המתכת תמורת 60 מיליון דולר לקרן פימי, כך נודע ל"כלכליסט".

 

המ-לט, שבהן מחזיקה דסק"ש ב־60.1% מהמניות, עוסקת בייצור ושיווק אביזרי צנרת, מחברים, ברזים ושסתומים. מכירות החברה מופנות ברובן המכריע לייצוא, כאשר ב-2011 למעלה מ-94% ממכירות הקבוצה הופנו לייצוא.

 

מדובר בעסקת מכירה שנייה החודש לדנקנר לאחר שמכר את חברת ייצור הגז מקסימה לג'ורג' חורש תמורת 154.7 מיליון שקל - פרמייה של 36%.

 

אגרות החוב של אי.די.בי נסחרות במחירים המשקפים חששות כבדים מצד המשקיעים לגבי יכולת החזר החוב של חברות המטה בקבוצת אי.די.בי על אף מכירת השליטה בכלל תעשיות למיליארדר לן בלווטניק.

 

הסיבה לחששות המשקיעים נובעת משילוב שווי הנכסים של אי.די.בי אחזקות, הנמוך באופן מהותי מערך ההתחייבויות של החברה, שתידרש למזומנים נוספים כבר מאמצע 2013.

 

 צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x