$
בורסת ת"א

"הצעת הרכש שלנו לא נענתה כי בעלי האג"ח בוטחים בנו"

מנכ"ל אפריקה ישראל לא מתרגש מכישלון ההצעה שהגישה החברה: "בעלי האג"ח מאוד שבעי רצון מהפעילות ומהגדלת תזרים המזומנים שלנו"

רועי ברגמן 06:5519.06.12

"כנראה שאנחנו באמת עושים עבודה טובה, ובגלל זה, לצערי, ההצעה שלנו לא נענתה", כך אמר אתמול איזי כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל, בשיחה עם "כלכליסט" עם היוודע תוצאות הצעת רכש החליפין שהגישה החברה לבעלי איגרות החוב שלה.

 

החברה הציעה למחזיקים להמיר 75% מסדרת האג"ח הארוכה

בסדרה חדשה וקצרה יותר, בתמורה לוויתור על חלק מהריבית (באג"ח כ"ו ריבית משתנה ממוצעת של 7% ובאג"ח כ"ז הוצעה ריבית של 6.5%). ההצעה נענתה על ידי 12.5% מהמחזיקים - מחצית מהמינימום שלו קיוותה החברה - ולפיכך ההצעה נפלה. סדרה כ"ו של החברה הונפקה במסגרת הסדר החוב אליו הגיעה אפריקה ישראל בשנת 2010. סדרת אג"ח נוספת שהונפקה אז, כ"ה, נפרעה על ידי החברה בפירעון מוקדם.

 

"בעלי האג"ח מאוד שבעי רצון מהפעילות של אפריקה בשנתיים האחרונות ומהגדלת תזרים המזומנים שלנו, שהביא אותנו למצב שיש לנו 900 מיליון שקל בקופה. הם רואים ביטחון ביכולות של החברה להמשיך ולשלם את החוב", אמר כהן. "האקסלים והאנליזות גברו על הערכת הסיכונים היזמית ואי־הוודאות שבהשקעה לטווח הארוך. אין ספק שכשמדובר במח"מ של 13 שנה, קיים סיכון יזמי. אנחנו בונים נכסים ומשכירים אותם, ולפיכך החברה תלויה במידה לא קטנה בהתפתחויות בעולם ולכן חשבנו שהציבור ייענה יותר להצעה".

 

מה עושים כעת עם 900 מיליון שקל בקופה?

 

"יש הנהלה אחראית וניהול סיכונים ברמה גבוהה ונצטרך לבדוק את כל האלטרנטיבות שעומדות לרשותנו. החברה בעיקרה בונה על הקרקעות שיש לה. אנחנו נמשיך להקטין את החוב ולתמוך בפעילות העסקית של הקבוצה. הקופה שלנו כרגע נתונה לשירות החוב אבל בהחלט נעבוד בכסף הזה גם ליזמות וגם לתמיכה בפעילויות העסקיות שלנו. לא נפקיד את הכסף ב־1% ריבית בבנק. נשתמש בכסף בצורה מקצועית ושמרנית לפעילות הפיתוח העסקי שלנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x