שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דלק נדל"ן: חשש להסדר החוב אם הלוואת פורטפוליו החניונים תעמוד לפירעון

דלק נדל"ן לא הגיעה עדיין להסכמות עם הגופים שמממנים את פורטפוליו החניונים בבריטניה ואלה הזהירו מפני הפרה נוספת של תנאי המימון, תוך שהם מזהירים מהעמדת חובות החברה לפירעון מיידי

שהם לוי 21:5813.06.12

בזמן שהמו"מ בין יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, לבין מחזיקי האג"ח נמשך מבלי להגיע להסדר מחייב, מצבה של החברה מול יתר הנושים ממשיך להידרדר. המלווים של הנכס העיקרי של החברה, פורטפוליו החניונים National Car Parks, שלחו לחברה הודעה נוספת בדבר הפרה של הסכמים המימון עימם. לפיכך, בידי המלווים הזכות לפירעון מיידי של ההלוואות שהעניקו.

 

בשורה התחתונה, מזהירה דלק נדל"ן כי אם לא תגיע להסכמה עם אותם נושים בנכסים שלה בבריטניה, עלולים המלווים למכור את אותם הנכסים בהליך שבו הם יעמידו את הלוואות החברה לפירעון מיידי.

 

המלווים עדכנו ב-2 באפריל את התנאים בהסכמי המימון כדי שדלק נדל"ן תוכל לעמוד בהם, אבל החברה לא הצליחה לעמוד גם בתנאים החדשים, זאת בשל מצבה העגום והעובדה שלא הגיעה להסדר חוב עם בעלי האג"ח.  

 

מדובר על הפרה שלישית של הסכמי ההלוואה מול קבוצת המממנים של הכנס העיקרי של החברה. כעת, לא עמדה החברה בתשלומים לאותם מלווים לאור מצוקת נזילות והעובדה שתזרים המזומנים העיקרי לתוך החברה מגיע מבעל השליטה יצחק תשובה.

 

נכון לרגע זה דלק נדל"ן נמצאת עדיין במשא ומתן עם המלווים להשגת הסדר מימון מוסכם. המלווים לא אישרו עדיין את היקף ההשקעה על ידי בעלי המניות של החברות המחזיקות בפורטפוליו החניונים לשם עמידה בתזרים שוטף.

 

נכון למועד הדיווח של החברה לבורסה בתל אביב אין וודאות לגבי יכולת החברות המחזיקות בפורטפוליו להשלים את המשא ומתן עם המלווים באופן שיסדיר את תנאי המימון ואין וודאות לגבי מועד השלמת התהליך. "אי השלמת המשא ומתן עם המלווים עלולה להביא את המלווים להעמדה של ההלוואות לפירעון מיידי, כתוצאה מקיומם למועד הדוח של אירועים המהווים הפרה לטענתם של הסכמי המימון, ולכך עלולה להיות השפעה מהותית לרעה על היתכנות הסדר הנושים של החברה.

 

בהתאם, למועד הדוח אין וודאות לגבי יכולת החברות המחזיקות בפורטפוליו להשלים את המשא ומתן עם המלווים באופן שיסדיר את תנאי המימון ואין וודאות לגבי מועד השלמת התהליך. אי השלמת המשא ומתן עם המלווים עלול להביא את המלווים להעמדה של ההלוואות לפירעון מיידי, כתוצאה מקיומם של אירועים המהווים הפרה של הסכמי המימון, ולכך עלולה להיות השפעה מהותית לרעה על היתכנות הסדר הנושים של החברה", נכתב בהודעת דלק נדל"ן לבורסה בתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x