$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": מיזוג בין בתי ההשקעות הדס ארזים ותמיר פישמן

ל"כלכליסט" נודע כי כל צד יחזיק בכ-50% מהמניות: הדס ארזים מצד אחד ואלדד תמיר ובנק אר.בי.סי מצד שני; אייזיק סיטון בעל השליטה בהדס ארזים ימונה כיו"ר לא פעיל, ואילו אלדד תמיר ישמש כמנכ"ל בית ההשקעות

גולן חזני 15:1712.06.12

בתי ההשקעות תמיר פישמן והדס ארזים מתמזגים. ל"כלכליסט" נודע כי כל צד יחזיק בכ-50% מהמניות, הדס ארזים מצד אחד ואלדד תמיר ובנק אר.בי.סי מצד שני.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי אייזיק סיטון בעל השליטה בהדס ארזים ימונה כיו"ר לא פעיל ואילו אלדד תמיר ישמש כמנכ"ל בית ההשקעות שישא את המותג תמיר פישמן. רמי דרור מנכ"ל הדס ארזים ישמש כיו"ר פעיל של תמיר פישמן ניהול השקעות ואירה פרידמן תשמש מנכ"לית תמיר פישמן ניהול השקעות.

 

הממונה על שוק ההון והביטוח עודד שריג, קיבל לידיו את חומרי המיזוג ואולם עדיין לא אישר אותו. תמיר פישמן מנהל כיום כ-15 מיליארד שקל אילו הדס ארזים כ-6 מיליארד שקל, בעיקר בקופות גמל, תחום ששמצוי בנחיתות בתמיר פישמן.

 

אלדד תמיר - ישמש כמנכ"ל בית ההשקעות אלדד תמיר - ישמש כמנכ"ל בית ההשקעות צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

המיזוג בין שני בתי ההשקעות מגיע מספר חודשים בלבד לאחר שדש איפקס הודיעה כי תתמזג עם מיטב ותהפוך לבית ההשקעות השני בגודלו בישראל אחרי בית ההשקעות פסגות. על פי ההסכם שנחתם דש תרכוש את כל הון המניות של מיטב ותקצה לבעלי המניות בחברה ממניותיה, כאשר החברה הממוזגת תנהל נכסים בהיקף של 100 מיליארד שקל, מעט אחרי בית ההשקעות פסגות שמנהל כיום נכסים בהיקף של 120-110 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x