שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

טאואר תבצע איחוד מניות כדי להישאר בנאסד"ק

לאחר שקיבלה אזהרה מהבורסה בארה"ב כי מניית החברה נסחרת במחיר הנמוך מדולר, טאואר תבצע איחוד מניות. אורן שירזי, סמנכ"ל הכספים: "החברה מבקשת לעורר את התענינותם של גופים גדולים"

גיא בן סימון 14:1712.06.12

טאואר ג'אז הישראלית, הנסחרת ברשימה המשנית של הנאסד"ק, פועלת לאיחוד מניות על מנת להימנע ממחיקה מהמסחר בבורסה בארה"ב.

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בספטמבר האחרון נאסד"ק שיגרה מכתב אזהרה ליצרנית השבבים ממגדל העמק והציבה לה חצי שנה על מנת להחזיר את מחיר המניה שלה מעל לדולר, וזאת לאחר שהמניה נסחרה בפחות מדולר במשך יותר מ-30 יום. לפיכך על החברה לנקוט בפעולות שיביאו לעליית שער שער המנייה ליותר מדולר אחד, כך שמחיר הסגירה של מניית טאואר יהיה גבוה משער זה במהלך 10 ימי מסחר רצופים.

 

טאואר מבקשת היום (ג') מאסיפת בעלי המניות לבצע ספליט הפוך, הליך שבו מצמצמים את מספר המניות הקיימות בשוק ומעלים בצורה מלאכותית את מחיר המניה. מדובר בהליך טכני בלבד על מנת לעמוד בתנאי המסחר שדרשה בורסת נאסד"ק. טווח הערכות בשוק מדבר על איחוד מניות ביחס של 1:10 עד 1:12. שער הנעילה של המניה אמש בוול סטריט עמד על 0.79 דולרים.

 

איחוד מניות כולל חלוקה מחדש למספר קטן יותר של מניות כך שכל בעל מניות ישמור על החלק היחסי של אחזקותיו בחברה.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר אורן שירזי, סמנכ"ל הכספים של טאואר, כי "החברה מבקשת טווח ביטחון במחיר שיעלה על 5 דולרים למניה על מנת לעורר את התענינותם של גופים גדולים, שכן יש קרנות שלא מורשות להשקיע בחברות הנסחרות במחיר שמתחת ל-5 דולרים למניה".

 

 צילום: עמית מגל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x