$
בורסת ת"א

מזור רובוטיקה נכנסת לתחום חדש: המערכת תבצע ביופסיות מוח

עד כה שימשה המערכת הרובוטית של מזור לתחום ניתוחי עמוד השדרה בלבד. בכוונת מזור להתחיל לשווק את המוצר החדש בתחילת 2013

ניר צליק 15:3811.06.12

מזור רובוטיקה, העוסקת בפיתוח מכשור רפואי עבור ניתוחים כירורגיים, השלימה שלוש פרוצדורות של ביופסיות מוח בבני אדם חיים. בשלב הקודם יותר ביצעה החברה ביופסיות בגופות.

 

עד כה שימשה המערכת הרובוטית של מזור לתחום ניתוחי עמוד השדרה בלבד. בכוונת מזור להתחיל לשווק את המוצר החדש בתחילת 2013, לאחר שתשלים מספר פרוצדורות מוח נוספות בבני אדם חיים לצורך אופטימיזציה של המערכת לצרכי השוק, כמו גם קבלת האישורים הרגולטוריים לשיווק המוצר.

 

עם השקתו המסחרית של היישום החדש, טכנולוגיית הניווט הייחודית של החברה תוצע לרופאים המנתחים בבתי החולים ובמרכזים הרפואיים בהם פועלת החברה, כסטנדרט טיפולי גם עבור יישומים לגירוי מוחי באמצעות אלקטרודות ולהחדרת שתלים במוח כחלק מטיפולי Deep Brain Stimulation.

 

במזור מעריכים כי בכניסת החברה לתחום ניתוחי המוח קיים פוטנציאל עסקי חשוב עבור החברה. בארה"ב לבדה מתקיימים מדי שנה כ-25 אלף ניתוחי פרוצדורות של ביופסיה במוח. כמו כן, שוק החדרת וניווט שתלים במוח, טיפולי ה-DBS, מוערך כיום במאות מיליוני דולרים.

 

המערכת הרובוטית של מזור נמצאת בבדיקות מול הרשויות הרגולטוריות השונות, ובכלל זה רשות הבריאות האמריקאית ה-FDA והאירופאית ("CE"). החברה מצפה שתגובת ה-FDA וה-CE בעניין שימוש במערכת הרובוטית בניתוחי מוח תתקבל במהלך המחצית השנייה של 2012.

 

כל אחת מהמערכות של מזור רובוטיקה נמכרת תמורת כ-600 אלף דולר, כאשר את הרבעון הראשון של השנה סיימה מזור עם הכנסות של 9.2 מיליון שקל לעומת הכנסות של 6.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הפסד החברה עמד על 4.7 מיליון שקל לעומת 5.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x