$
בורסת ת"א

הוגשה בקשה לפירוק חברת אורביט תקשורת

חברת יו.אנד איי הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה לפירוק החברה בת של אורביט על סמך חוב כולל בסך מיליון שקל; אורביט: "לטענות יו.אנד איי אין כל קשר למציאות"

מאיר אורבך 14:4011.06.12
חברת יו.אנד איי מבית נחמיה הגישה בקשה לפירוק חברת אורביט תקשורת, חברת בת של אורביט הנסחרת בבורסה בתל אביב. הבקשה לפירוק שהוגשה על ידי עורך הדין יריב ויור היא על סמך חוב של 783 אלף שקל ובנוסף לחוב נוסף של כ-113 אלף שקל. הבקשה לפירוק הוגשה הבוקר (ב') בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

 

יו.אנד איי, אשר מעסיקה 140 עובדים ועוסקת בהרכבת מעגלים מודפסים, טוענת כי סיפקה לאורביט רכיבים ומעגלים ולא קיבלה את מלא התשלום עליהם. במכתב שצורף כנספח לבקשה הודיעה בדצמבר שנת 2011 חברת אורביט על עיכוב בתשלום לספקיה כתוצאה מאי קבלת תשלומים מלקוחותיה.

 

אורביט עדיין לא הגישה את תגובתה לבקשת הפירוק לבית המשפט.

 

לדברי שמוליק קורן סמנכ"ל הכספים של אורביט: "לטענות יו.אנד איי אין כל קשר למציאות שלפיהן החברה לא משלמת לה את חובותיה. יו.אן איי היתה ספקית ייצור של כרטיסים אלקטרוניים שעבדנו איתה במשך שנתיים. ההסכם איתם כלל תהליך מוסדר של גישור במקרה והפסקת הסכם ההתקשרות בינינו תלווה באי-הסכמות. לאחר שהם הבינו שאין בסיס לטענות שלהם, הם החליטו לנקוט בצעדים אגרסיביים ונואשים כתוצאה מכניסה למצוקה כספית מאובדן ההכנסה מאורביט וכתוצאה מהפסדים בתביעות משפטיים מלקוחות אחרים.

 

שבוע שעבר הגשנו לעו"ד של יו.אנד איי מכתב אזהרה בו אנו דורשים כי החברה תחזור בה מהפרסומים בדבר פתיחת הליכי פירוק ותפרסם מיידית התנצלות שתופץ לכל הגורמים שקיבלו את הידיעה במידה ולא תעשה כן אנו נתבע אותה על סך 5 מיליון שקלים בגין פגיעה בשמנו הטוב".

 

עוד הוסיף קרן: "אורביט היא חברה ותיקה גלובלית ויציבה בת 63 שנה הנסחרת בבורסה ומתנהלת בצורה מסודרת. אנחנו חברה ציבורית רצינית, לאור ההתנהלות של UNI אנו ננקוט בהליכים המשפטים על ההחזר כספי שמגיע לנו וגם על הוצאת דיבה בסך 5 מיליון שקלים".

 

אורביט טכנולוג'יס, היושבת בנתניה, ועוסקת בתקשורת לוויינים, הודיעה במאי על זכייתה בחוזה שני גדול ברוסיה מטעם סוכנות החלל הרוסית. החברה נבחרה לספק מערכות מעקב ותקשורת לוויינים לתחנות תצפית קרקעיות בהיקף של כ-5.6 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x